Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Wiadomości: Projekty współfinansowane... Ulica Mickiewicza w remoncie

  Wiadomości: Projekty współfinansowane z UE

Remont ulicy
22-03-2019

Ulica Mickiewicza w remoncie

Rozpoczął się remont drogi przy ulicy Mickiewicza w Żarowie. Jest to już ostatnia droga, która zostanie zmodernizowana w ramach projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”.

Prace rozpoczęły się od zerwania starej nawierzchni drogowej, a w ramach inwestycji powstaną także dodatkowe zatoki postojowe, które w znacznym stopniu ułatwią parkowanie i umożliwią przejazd ulicą, bez konieczności omijania zaparkowanych aut.

W związku z przebudową ulicy Mickiewicza w Żarowie została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Dlatego prosimy kierowców, aby pamiętali, że na przedmiotowym odcinku obowiązuje ruch jednokierunkowy od centrum Żarowa w kierunku Mrowin. Aby dojechać do centrum Żarowa z Mrowin należy jechać przez ulicę Słowiańską i ul. Wyspiańskiego. Cały projekt w ramach którego wyremontowanych zostało kilkanaście dróg gminnych ma się zakończyć w lipcu. Dzięki tej inwestycji najbardziej zniszczone i dziurawe drogi doczekały się kompleksowej modernizacji – mówił Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Realizacja projektu, który rozpoczął się w 2018 roku obejmowała przebudowę kilku dróg przy ulicy Wojska Polskiego, Dworcowej, Puszkina, Słowackiego, Placu Wolności, Kopernika, Kwiatowej, Sportowej i Mickiewicza. Zadanie to zostało dofinansowane kwotą 3 867 257,09 złotych, a całkowita wartość projektu wynosi 5.866.510,15 złotych.

Droga przy ul. Mickiewicza nie jest całkowicie zamknięta dla ruchu, zamknięty jest tylko jeden pas ruchu, tak, aby uciążliwości drogowe dla kierowców były jak najmniejsze.

Magdalena Pawlik