Jesteś na > Inwestycje Wiadomości: Projekty współfinansowane... Remont stadionu sportowego na półmetku

Wiadomości: Projekty współfinansowane z UE

Remont budynku
11-04-2019

Remont stadionu sportowego na półmetku

Stadion sportowy w Żarowie nabiera nowego wyglądu. Dzięki inwestycjom, które są tam teraz realizowane obiekt już niebawem zmieni swój wizerunek.

Prace przy budowie budynku nowej szatni sportowej, trybun sportowych oraz modernizacji bieżni są już prawie na półmetku i niedługo zakończy się pierwszy etap tej inwestycji.

Wszyscy kibice i piłkarze, których nie brakuje w naszej gminie z niecierpliwością czekają na zakończenie prac budowlanych. W tej chwili przy trybunach układana jest kostka betonowa oraz nawierzchniowa papa termozgrzewalna na dachu. Równocześnie trwa budowa budynku szatni dla sportowców, gdzie wykonywana jest konstrukcja stalowa dachu nad wejściem i podjazdem dla osób niepełnosprawnych oraz zbrojenie stropu – mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Stadion sportowy, gdzie obecnie trwają prace inwestycyjne nie jest zamknięty dla sportowców. Na boisku treningowym odbywają się treningi dla dzieci i młodzieży, ale także seniorzy rozgrywają tutaj swoje mecze. Do ich dyspozycji po remoncie oddany zostanie nowy budynek szatni sportowej, a dla kibiców nowoczesne trybuny z zadaszeniem. Dla biegaczy udostępniona będzie zmodernizowana bieżnia. Na taki kompleks sportowy żarowscy sportowcy czekają od dawna.

Budowa trybun sportowych oraz modernizacja bieżni to inwestycje, które zakończą się już niebawem. Tylko budowa budynku szatni sportowej ma potrwać do końca sierpnia. Prace, które pochłoną dokładnie 2 322 641,40 złotych są finansowane z budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w wysokości 3 867 257,09 złotych. Wszystkie zadania realizowane są w ramach dużego projektu unijnego „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów – rewitalizacja parku miejskiego wraz z boiskiem sportowym”, którego całkowita wartość wynosi 5 866 510,15 złotych.

Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe