Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Wiadomości: Projekty współfinansowane... Trwają prace przy budowie kanalizacji...

  Wiadomości: Projekty współfinansowane z UE

Koparka
17-04-2019

Trwają prace przy budowie kanalizacji w Kalnie

Kilka miesięcy temu rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie kanalizacji w Kalnie. Jest to kolejna duża inwestycja kanalizacyjna realizowana na terenie naszej gminy.

W tej chwili prace prowadzone są na dwóch odcinkach, Wostówce i na terenie wsi Kalno. Roboty zakończą się odtworzeniem nawierzchni drogowej, która i tak była już w bardzo złym stanie technicznym.

Koszt budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Kalnie z przesyłem do Żarowa wraz z usunięciem kolizji na sieci wodociągowej wynosi dokładnie 5.527.934,29 złotych.

Budowa kanalizacji w Kalnie to jedna z czterech ważnych inwestycji kanalizacyjnych, na którą gmina Żarów pozyskała dofinansowanie. Roboty rozpoczęły się w grudniu 2018r., a na dzień dzisiejszy mamy zaawansowanie około 30 procent robót wykonanych, oddanych i przyjętych przez inspektora nadzoru. Harmonogram prac jest realizowany terminowo, nie ma żadnych opóźnień. Prace prowadzone są na dwóch odcinkach, na Wostówce i w chwili obecnej na terenie wsi Kalno. Zakończenie wszystkich robót, łącznie z odtworzeniem nawierzchni drogowej zaplanowane zostało na listopad 2019 roku. Mieszkańcy zostaną przyłączeni do sieci kanalizacyjnej i nie będą mieć problemu z zapachami i wszelkimi odorami – mówi Józef Feliński z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Budex, wykonawcy inwestycji w Kalnie.

Budowa kanalizacji w Kalnie to inwestycja, która sfinansowana zostanie ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 11.940.907,76 złotych. Dofinansowanie gmina Żarów otrzymała na realizację zadań kanalizacyjnych w Kalnie, Mrowinach oraz Żarowie. Wartość całego zadania wynosi dokładnie 23.188.242,14 złotych. Prace w Kalnie ruszyły kilka miesięcy temu, podobnie jak w Żarowie przy ul. Świerkowej, Modrzewiowej i Jesionowej. Za kilka tygodni rozpoczną się także na terenie Mrowin, gdzie realizowany będzie drugi i trzeci etap budowy kanalizacji.

Magdalena Pawlik


Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe
.