Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Wiadomości: Projekty współfinansowane... Zakończyła się budowa trybun na...

  Wiadomości: Projekty współfinansowane z UE

Ławki na stadionie
15-05-2019

Zakończyła się budowa trybun na stadionie sportowym

Mecze na żarowskim stadionie sportowym kibice będą mogli obejrzeć zasiadając w nowych, wygodnych siedziskach zamontowanych przy trybunach.

Zakończyła się pierwsza część inwestycji, które realizowane są na tym obiekcie sportowym. Nowe trybuny są już gotowe, ale na stadionie wciąż jeszcze trwa modernizacja bieżni oraz budowa szatni dla sportowców. Choć nie wszystkie jeszcze prace zostały zakończone, obiekt zmienił swój wizerunek.

Jest to już kolejny etap prac, który wykonaliśmy na stadionie. W 2016 roku powstało tutaj nowoczesne boisko treningowe, które uzyskało certyfikat FIFA Quality PRO. Do użytku mieszkańców oddaliśmy kilka dni temu nowe trybuny wraz z zadaszeniem. Trwa jeszcze budowa nowego budynku szatni, gdzie prowadzone są prace. W tej chwili montowana jest tam konstrukcja stalowa dla dachu nad wejściem i podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Ponadto wykonawca inwestycji prowadzi dalsze prace na dachu przy zbrojeniu wieńca. W następnym etapie rozpocznie się już montaż konstrukcji drewnianej dachu. Jeszcze trochę cierpliwości i stadion sportowy zostanie zmodernizowany – mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Żarowski stadion sportowy zyskał nowy wygląd, a wszystko dzięki przeprowadzonym pracom, które są tutaj systematycznie realizowane. Wizerunek zmienił również teren przy stadionie sportowym. Wyremontowano drogę przy ulicy Zamkowej, również na odcinku, który prowadzi na stadion. W końcowym etapie stadion ma zyskać także nowe ogrodzenie.

Trybuny sportowe są gotowe, kończą się także prace przy modernizacji bieżni dla biegaczy, najdłużej potrwa budowa szatni sportowej. To zadanie ma potrwać do końca sierpnia. Prace na stadionie, które finansowane są ze środków budżetu gminy Żarów, budżetu państwa oraz pozyskanego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to koszt 2 322 641,40 złotych. Kwota dofinansowania wynosi 3 867 257,09 złotych. Inwestycje realizowane są w ramach dużego projektu unijnego „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów – rewitalizacja parku miejskiego wraz z boiskiem sportowym”, którego całkowita wartość wynosi 5 866 510,15 złotych.

Magdalena Pawlik