Jesteś na > Inwestycje Wiadomości: Projekty współfinansowane... Kolejne budynki w mieście wyremontowane

Wiadomości: Projekty współfinansowane z UE

Budynek
23-05-2019

Kolejne budynki w mieście wyremontowane

Trzy kolejne budynki przy ul. Sikorskiego 2, Armii Krajowej 25 i Mickiewicza 1 zostały wyremontowane w ramach rewitalizacji miasta Żarów. W budynkach przeprowadzono remonty dachów oraz elewacji i oddano do użytku mieszkańców.

Kilka dni temu w obecności zastępcy burmistrza Grzegorza Osieckiego, inspektorów nadzoru, kierownika budowy, zarządców budynków oraz przedstawiciela wykonawcy inwestycji dokonano technicznego odbioru wyremontowanych budynków.

W budynku przy ul. Sikorskiego 2 wykonano zadaszenie strefy wejściowej, izolację pionową ścian podziemia, wymianę stolarki okiennej oraz izolacji termicznej i przeciwwodnej stropodachu. W ramach rewitalizacji budynku przy ul. Armii Krajowej 27 przemurowane zostały kominy, wyremontowano całe pokrycie dachowe i wymieniono obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe. Łączny koszt remontów w budynkach wynosi 199.502,19 złotych. Nową elewację zyskał budynek przy ul. Mickiewicza 1 – mówi Agata Krawiec kierownik Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Prace remontowe w kolejnych budynkach na terenie naszego miasta wciąż jeszcze trwają. W jednych są wymieniane dachy, przemurowywane kominy, wymieniane wadliwe instalacje, a inne kamienice zyskują nową elewację. Dzięki przeprowadzonym pracom budynki nie straszą już swoim wyglądem. Są estetyczne i schludne. Łącznie w ramach projektu "Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020" wyremontowanych zostanie 27 budynków wspólnot mieszkaniowych i dwa budynki komunalne przy ul. Mickiewicza 21 i Sikorskiego 2 w Żarowie. Większość prac remontowych już się zakończyła i budynki po zrealizowanych pracach zostały oddane do użytku.

W najbliższych tygodniach zakończą się prace remontowe w kolejnych budynkach.