Jesteś na > Inwestycje Wiadomości: Projekty współfinansowane... Prace nasadzeniowe przy ul. Zamkowej

Wiadomości: Projekty współfinansowane z UE

Ogródek z nasadzeniem
12-08-2019

Prace nasadzeniowe przy ul. Zamkowej

Przy Urzędzie Miejskim w Żarowie trwają pracę w ramach projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”.

W związku z modernizacją terenu przy urzędzie usunięto przed budynkiem 3 robinie akacjowe, które były drzewami starymi i kruchymi. Dokonywano ich korekty ze względu na zagrożenie, jakie stwarzały dla przechodniów. W ramach rewitalizacji utworzono zielony skwer z krzewami zimozielonymi i kwiatami niesezonowymi. Zasadzono 9 drzew trwałych przed budynkiem: 5 brzóz pendula i 4 klony platanolistne czerwone. Ponadto w ramach rewitalizacji, wokół całego budynku nasadzone zostanie kilkadziesiąt różnorodnych krzewów oraz drzew liściastych i iglastych. Teren dostosowano do osób niepełnosprawnych, obniżono krawężniki oraz powstał ciąg pieszych z płyt granitowych.
Niebawem zostanie zainstalowane nowe oświetlenie, maszty flagowe oraz ławka. Dodatkowo zamontujemy kamery w ramach miejskiego monitoringu. Prace i nasadzenia jeszcze trwają, a cały projekt zakończy się sierpniu.

Przypomnijmy, przedmiotem projektu jest kompleksowa rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznej w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Prace projektowe obejmują:

• rewitalizację parku miejskiego wraz z boiskiem sportowym,
  • przebudowę dróg na ul. Dworcowej, Kopernika, Kwiatowej, Mickiewicza, Pl. Wolności, Puszkina, Słowackiego, Sportowej, Wojska Polskiego, Zamkowej w Żarowie wraz z infr. towarzyszącą,
  • budowanie świadomości lokalnej i poczucia wspólnoty poprzez wykreowanie przestrzeni do prawidłowej prezentacji zbiorów zabytkowego sprzętu bojowego Żarowskiej OSP,
  • rozwój obywatelskiej społeczności lokalnej poprzez łatwiejszy dostęp do informacji oraz usług administracji publicznej w efekcie przebudowy otoczenia przy budynku Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Projekt zakłada też nadzór inwestorski i promocję projektu. Całkowita wartość realizacji projektu wynosi: 7 787 826,24 zł, w tym dofinansowanie Funduszy Europejskich (EFRR): 4 651 968,43 zł, wkład Budżetu Państwa (BP): 463 863,06 zł.