Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Wiadomości: Projekty współfinansowane... II etap prac kanalizacyjnych na...

  Wiadomości: Projekty współfinansowane z UE

Koparka podczas pracy
15-10-2019

II etap prac kanalizacyjnych na osiedlu domków jednorodzinnych

Przy ul. Modrzewiowej i Jesionowej w Żarowie kontynuowane są prace związane z budową sieci wodociągowych i sieci kanalizacji sanitarnej.

Jest to drugi etap prac w tej części miasta. Wykonawcą zadania jest żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który ruszył właśnie z pierwszymi pracami budowlanymi.

– Na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie wykonane zostanie ponad 200 metrów sieci kanalizacji sanitarnej z odejściami do granic posesji. Ponadto kładziemy także wodociąg około 250 metrów. Wszyscy mieszkańcy zostali poinformowani o rozpoczęciu prac, staramy się na bieżąco zasypywać wykopy, żeby utrudnienia były jak najmniejsze. Prace mają potrwać do końca października – wyjaśnia Krzysztof Bób z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie.

W pierwszym etapie tego zadania przy ulicy Świerkowej oraz Modrzewiowej realizowane były prace przy budowie kanalizacji wraz z wykonaniem przepustów pod ścieżkę rowerową pod planowane przyłącza. Na osiedlu domków jednorodzinnych w minionym roku powstały także ścieżki rowerowe wraz z oświetleniem.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu inwestycyjnego „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Żarów poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łażany - dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Świerkowa, Modrzewiowa i Jesionowa w Żarowie”. Całkowity koszt tego etapu to kwota 145.000 złotych.

Magdalena Pawlik