Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Wiadomości: Projekty współfinansowane... Nowe środki unijne szansą dla regionu

  Wiadomości: Projekty współfinansowane z UE

Na zdjęciu uczestnisy spotkania
28-07-2020

Nowe środki unijne szansą dla regionu

W poniedziałek 27 lipca odbyło się w Wałbrzychu spotkanie informacyjno-konsultacyjne na temat Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, który ma być Nowym Impulsem Rozwojowym Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Na zaproszenie Prezydenta Wałbrzycha Roman Szełemej w spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele samorządów Aglomeracji Wałbrzyskiej. Naszą Gminę reprezentowali Burmistrz Leszek Michalak, Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny oraz Sekretarz Gminy Sylwia Pawlik.

Spotkanie miało na celu włączenie wszystkich grup interesariuszy Aglomeracji Wałbrzyskiej, w tym przedsiębiorców, organizacje społeczne czy mieszkańców w proces tworzenia Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji i projektów rozwojowych, stanowiących jego główny element - przedstawienie wszystkich istotnych argumentów na zdobycie kolejnych, nowych funduszy europejskich z „nowego rozdania”.

W podsumowaniu konferencji, Burmistrz Leszek Michalak zaznaczył solidarność i efektywność wszystkich Gmin w wykorzystywaniu już zdobytych środków. Realizacje unijnych projektów diametralnie zmieniły nasze otoczenie, dlatego istotnym jest podjęcie wszelkich prób umożliwiających przypływ kolejnych środków finansowych.

Przypominamy, że Zarząd Województwa Dolnośląskiego w celu przeprowadzenia analizy zapotrzebowania na poszczególne kierunki wsparcia pod kątem przygotowania Regionalnego Planu Sprawiedliwej Transformacji w ramach programowania Funduszu Sprawiedliwej Transformacji ogłosił nabór wstępnych propozycji projektów. Propozycje można składać do do 30 września 2020 r. do godziny 15.00. Wnioskodawca składa wstępną propozycję projektu wyłącznie w formie fiszki zgłoszeniowej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres FST@dolnyslask.pl (propozycji projektów nie należy składać w formie papierowej). Wszystkie kwestie dotyczące naboru opisane zostały na stronie: http://www.umwd.dolnyslask.pl/gospodarka/fundusz-sprawiedliwej-transformacji/nabor/ 

Do pobrania: