Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Gazeta Żarowska Nowy numer gazety 14/2021

  Gazeta Żarowska

Gazeta Żarowska
22-07-2021

Nowy numer gazety 14/2021

Składamy wnioski do Rządowego Funduszu Polski Ład. Gmina Żarów bierze udział w programie i złoży 3 wnioski na duże zadania inwestycyjne. Będzie to budowa dróg gminnych, rewitalizacja terenów zielonych oraz budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

O szczegółach możecie Państwo przeczytać w nowym numerze gazety, który dziś trafił do czytelników.

Dofinansowanie na konserwację rowów melioracyjnych zostało oficjalnie przyznane. Samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczył 30.000 złotych na realizację zadań z zakresu melioracji wodnych na terenie gminy Żarów. Więcej na ten temat w dzisiejszym numerze gazety.

Po raz szósty biegaczki i biegacze powalczą o triumf w Żarowskich Biegach Strefowych. Właśnie ruszyły zapisy.

Zachęcamy Państwa również do udziału w wakacyjnej zbiórce krwi, która dedykowana będzie 3-letniej dziewczynce z Żarowa, która choruje na ostrą białaczkę szpiku kostnego. Szczegóły akcji w dzisiejszym numerze gazety.

Kolejne dofinansowanie trafi do gminy Żarów. Przy współudziale środków pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz środków własnych z budżetu gminy Żarów wyremontowana zostanie droga przy ul. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wierzbnej.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zaprasza do udziału w wakacyjnych imprezach kulturalnych. Kalendarz imprez przedstawiamy Państwu w dzisiejszym numerze gazety.

Na łamach naszej gazety przedstawiamy sylwetkę Jana Calińskiego, który był najwybitniejszym trenerem piłki nożnej pochodzącym z Żarowa. Trener Jan Caliński zmarł w wieku 72 lat.

Każdy z nas może dołączyć do wirtualnej wersji biegu „Przegoń Raka Dla Dzieciaka”. Zachęcamy Państwa do udziału w tej szlachetnej akcji. Przyłącz się do akcji, tak jak nasza radna Zuzanna Urbanik.

W tym numerze także artykuł sponsorowany na temat szczepień przeciw COVID-19.

Te i wiele innych sportowych i kulturalnych newsów czeka na czytelników nowego numeru gazety.

Miłej lektury!

Redakcja gazety