Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Gazeta Żarowska Nowy numer gazety 17/2022

  Gazeta Żarowska

GZ 17/2022
15-09-2022

Nowy numer gazety 17/2022

W dzisiejszym nowym numerze Gazety Żarowskiej przeczytacie Państwo szczegółową relację z tegorocznych dożynek gminnych, które odbyły się w Żarowie. Kolejne osoby i organizacje dołączyły do grona zasłużonych. Podczas dożynek gminnych wręczyliśmy zasłużonym mieszkańcom statuetki "Złotych Dębów".

Rusza nabór wniosków na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła, które udzielane jest w formie dotacji ze środków budżetu gminy Żarów w ramach programu „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze Gminy Żarów poprzez likwidację kotłów stałopalnych starej generacji”. Na jakie zadania będzie można przeznaczyć dotację? W jakiej wysokości i kto może ubiegać się o dofinansowanie? Gdzie i do kiedy można składać wnioski? Wszystkie szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie Państwo w dzisiejszym numerze gazety.

Zakończył się kolejny etap prac remontowych, który realizowany był w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Imbramowicach. Dzięki inwestycjom wnętrze kościoła zyskało nowy wygląd.

Niebawem na terenie naszego miasta zainstalowane zostaną okolicznościowe płyty z odciśniętą dłonią Pawła Fajdka, jego autografem oraz wygrawerowanymi datami mistrzostw, w których wziął udział i zdobył miejsca na podium. Piękne okolicznościowe płyty wykonała i przekazała firma Colorobbia Polska z Żarowskiej Podstrefy Ekonomiczne. Więcej informacji w dzisiejszym numerze gazety.

W naszym cyklu "Ciekawe miejsca naszej gminy" piszemy o Winnicy Markowej w Mielęcinie, którą prowadzi Pan Marek Zywer. Skąd pomysł na winiarnię? Jakie wina są tam produkowane? I jak wygląda cały proces produkcji tych wybornych trunków? Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Panem Markiem.

Gmina Żarów ogłasza nabór uzupełniający do ogłoszonego przez Ministerstwo Cyfryzacji programu wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR „Granty PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym”. Szczegółowe informacje dostępne są również w dzisiejszym numerze gazety.

Ponadto nie brakuje newsów sportowych i kulturalnych, w tym zaproszenia na Festiwal Mąki do Siedlimowic. Przypominamy także, że zbliżają się Żarowskie Biegi Strefowe i w dniu wydarzenia wystąpią utrudnienia w ruchu.

Miłej lektury.

Redakcja gazety