Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Gazeta Żarowska Nowy numer Gazety Żarowskiej 5/2023

  Gazeta Żarowska

GZ 5/2023
09-03-2023

Nowy numer Gazety Żarowskiej 5/2023

Dziś do czytelników oddajemy nowy numer Gazety Żarowskiej, a w nim możecie Państwo przeczytać ważne informacje, dotyczące inwestycji, które obecnie realizowane są na terenie gminy Żarów. Rozpoczęły się prace przy budowie kolejnych dróg na terenie miasta, trwa także rewitalizacja stawu miejskiego w Żarowie.

Piszemy także o spotkaniu włodarzy naszej gminy z posłem RP Marcinem Gwoździem w sprawie budowy ronda i bezpiecznego przejścia dla pieszych.

Z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy dla naszych czytelników wywiad z Panią Katarzyną Legiejew, mieszkanką Wierzbnej, która jest matką, córką, żoną i kobietą, która doświadczyła w swoim życiu choroby nowotworowej. Zachęcamy do przeczytania tego wywiadu.

Dziesięć klubów sportowych z terenu gminy Żarów otrzymało łącznie 255 tysięcy złotych dotacji ze środków budżetu gminy, które przeznaczone będą na bieżącą działalność klubów, w tym organizację szkoleń dla dzieci i młodzieży, wydarzeń sportowych oraz propagowanie aktywnego stylu życia. Wykaz klubów sportowych, które otrzymały gminną dotację, podajemy w dzisiejszym numerze gazety.

Przypominamy seniorom, że mogą zapisywać się do udziału w programie "Senior na Start". Szczegóły programu podane są na stronie internetowej www.um.zarow.pl oraz w dzisiejszym numerze gazety.

Na kolejne pytania naszych mieszkańców odpowiada zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Przygotowaliśmy także artykuł o naszej najstarszej mieszkance gminy Żarów Józefie Trzepla, która w tym roku świętuje 102 urodziny.

Ochotnicza Straż Pożarna w Żarowie zaprasza na szkolenie z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Przy tej okazji będzie można również wesprzeć potrzebujące zwierzęta i podzielić się karmą bądź innymi akcesoriami, które zostaną przekazane do schroniska dla zwierząt. Szczegóły na ten temat znajdziecie Państwo w dzisiejszym numerze gazety.

Na czytelników czeka też garść informacji kulturalnych i sportowych.

Zachęcamy do lektury.

Redakcja Gazety