Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Gazeta Żarowska Nowy numer gazety 10/2023

  Gazeta Żarowska

Gazeta
24-05-2023

Nowy numer gazety 10/2023

Nowy numer Gazety Żarowskiej jest już dostępny dla naszych czytelników. A w nim piszemy o jubileuszu 60. lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach. Co było impulsem do powstania Koła? Czym zajmują się gospodynie? Ile członkiń liczy Koło? Zachęcamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia.

Wraz z rozpoczęciem tegorocznych wakacji ruszą prace przy termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach. Więcej szczegółów na ten temat przeczytacie Państwo w dzisiejszym numerze gazety.

Rozpoczęły się prace remontowe na terenie placu zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie. W ramach inwestycji istniejący plac zabaw na tym terenie zostanie doposażony w nowe urządzenia zabawowe. Powstanie również siłownia zewnętrzna, boisko do badmintona, wykonane będą ścieżki, zamontowane kosze na śmieci i ławeczki, nasadzona zostanie również zieleń.

W tym numerze także szczegółowy program Dni Żarowa, które odbędą się już w najbliższy weekend.

W naszym cyklu "Ludzie z pasją" wywiad z Damianem Danielem mieszkańcem gminy Żarów, który na łamach gazety opowiada o swojej pasji do gry w szachy i przekonuje, że to zdecydowanie gra dla wszystkich – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Zachęcamy do przeczytania wywiadu.

Przygotowaliśmy również dla Państwa relację z turnieju piłkarskiego Sudety Cup, który odbył się na stadionie sportowym w Żarowie.

Przypominamy o zamknięciu targowiska oraz zmianie organizacji ruchu przy ul. Dworcowej w Żarowie, w związku z organizacją tegorocznych Dni Żarowa.

Ponadto, na czytelników czeka wiele newsów kulturalnych i sportowych.

Miłej lektury!

Redakcja Gazety Żarowskiej