Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Najlepsi sportowcy 2018 roku

  Oświata Kultura i Sport

Zdjęcie grupowe sportowców z nagrodami
25-01-2019

Najlepsi sportowcy 2018 roku

Na co dzień spędzają wolny czas na bieżniach, matach lub na boiskach. Dzięki swojej pasji i determinacji osiągają sukcesy na najważniejszych turniejach, zawodach, olimpiadach. Są utalentowani i pełni samozaparcia. Najlepsi zawodnicy i działacze sportowi podczas spotkania noworocznego w czwartek, 24 stycznia zostali nagrodzeni i otrzymali odznaczenia „Sportowych Indywidualności Gminy Żarów”.

Za wybitne osiągnięcia sportowe burmistrz Leszek Michalak uhonorował w tym roku Michała Mossonia w kategorii trener, Jakuba Szrama w kategorii zawodnik amator senior i Krystiana Rossa w kategorii zawodnik amator junior. Nagrody wyróżnienia zostały przyznane Martynie Janaszek, Agnieszce Piechurskiej, Martynie Wichot oraz Oktawianowi Żydek. Nagrodę specjalną „Zasłużony dla żarowskiego sportu” otrzymała Kopalnia LAPIS w Łażanach.

Wszystkim laureatom konkursu składamy serdeczne gratulacje za osiągnięte sukcesy w ubiegłym roku. Życzymy dalszych wspaniałych wyników oraz determinacji w zdobywaniu najwyższych miejsc na podium – gratulowali laureatom burmistrz Leszek Michalak i przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny.

Nagrodę specjalną i tytuł „Przyjaciela Gminnego Centrum Kultury i Sportu” przyznał również Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Za zaangażowanie, wspieranie imprez i przedsięwzięć organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu uhonorowany został Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Nagrodę odebrał prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagła.

Cieszę się, że jestem mieszkańcem gminy Żarów i dziś mogę odebrać nagrodę obok tak utalentowanych sportowców. Wszystkim serdecznie gratuluję i dziękuję za przyznane wyróżnienie. Liczę na to, że nasza współpraca dalej będzie tak samo owocna – dziękował w imieniu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego prezes Robert Jagła.

To nie były jedyne wyróżnienia, które zostały przyznane podczas spotkania noworocznego. Burmistrz Leszek Michalak, w imieniu ówczesnego Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, odznaczył Helenę Słowik Odznaką Honorową Za Zasługi Dla Ochrony Praw Dziecka.

To dla mnie wielki zaszczyt otrzymać tak honorowe odznaczenie. Jednocześnie jest to także zobowiązanie do podejmowania jeszcze większych starań w codziennej pracy. Dzieci to nasz cały świat, a dla mnie jest to wielka przyjemność móc z nimi pracować na co dzień. Serdecznie dziękuję za tą wyjątkową odznakę – dziękowała Helena Słowik.

Minutą ciszy wszyscy zgromadzeni goście uczcili pamięć zmarłego Kazimierza Bordulaka.

Nagrodzeni sportowcy:

 • Michał Mossoń - Żarowski lekkoatleta, który karierę rozpoczynał już w wieku szkolnym. Na co dzień trenuje w klubie Start Wrocław. Dziś jako trener kadry narodowej osób niepełnosprawnych w dziedzinie lekkoatletyki stoi za sukcesami swoich zawodników. Lekkoatleci pod jego opieką dostarczyli nam w minionym roku wiele radości. Ich udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w 2018 roku zakończył się zdobyciem 61 medali. Swoje doświadczenie i wiedzę przekłada na sukcesy swoich zawodników. Tak było w przypadku Lucyny Kornobyś, która z Mistrzostw Europy w Berlinie wróciła ze złotym i srebrnym medalem oraz osiągnęła dwa nowe rekordy świata w konkursie pchnięcia kulą oraz rzutu oszczepem.
  Michał Mossoń
 • Jakub Szram - Zawodnik klubu sportowego TKKF „Chemik” Żarów. Laureat wielu nagród dla najlepiej atakującego i najlepszego zawodnika zdobytych na turniejach siatkówki w Zakopanem, Wrocławiu podczas Mistrzostw Miasta Amatorów oraz Powiatowej Ligi Siatkowej.
  Jakub Szram
 • Krystian Rossa - Zawodnik klubu sportowego Kickboxing Fighter Żarów. Aktualny wicemistrz świata, mistrz Europy oraz mistrz Polski w kickboxingu. Młody, zdolny i utalentowany. Trenuje pod opieką swojego trenera Pana Norberta Rossa, który jest jednocześnie jego tatą. Swoją przygodę z judo rozpoczynał już w przedszkolu. Dziś poświęca tej pasji każdą wolną chwilę, odnosząc olbrzymie sukcesy.
  Krystian Rossa
 • Martyna Janaszek - Zawodniczka klubu AKS Strzegom. Rok 2018 przyniósł jej niezliczone sukcesy. Były to pierwsze miejsca zdobyte w: Superlidze Judo Kobierzyce, Judo Świdnica, 11. Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży, Superlidze Sobótka oraz Turnieju Mikołajkowym w Strzegomiu. Drugie miejsce na podium zawodniczka zajęła w turnieju judo rozgrywanym w Niemczech, Superlidze Judo Kobierzyce, turnieju w Nowej Soli, III Turnieju Przyszłych Olimpijczyków w Judo w Kątach Wrocławskich i VIII KOKORO Grand Prix w Łodzi.
  Martyna Janaszek
 • Agnieszka Piechurska - Zawodniczka klubu sportowego UKS Judo Świdnica. Młoda i utalentowana. W 2018 roku zdobyła medale na Mistrzostwach Polski Juniorek, Mistrzostwach Dolnego Śląska – zajmując III miejsce oraz w Lidze Judo, gdzie zajęła II oraz III miejsce.
  Agnieszka Piechurska
 • Martyna Wichot - Zawodniczka klubu sportowego Żarów Biega. W 2017r. w II Żarowskich Biegach Strefowych w swojej kategorii wiekowej zajęła trzecie miejsce wśród zawodniczek gminy Żarów. Rok 2018 przyniósł zawodniczce drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas Biegu Kobiet organizowanego w Świdnicy na 470 zawodniczek oraz drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej w III Żarowskich Biegach Strefowych. Zawodniczka okazała się również najlepsza wśród zawodniczek reprezentujących naszą gminę.
  Martyna Wichot
 • Oktawian Żydek - Na co dzień reprezentuje klub sportowy MKS Victoria Jawor. Rok 2018 przyniósł mu wiele sportowych sukcesów. Wśród nich należy wymienić pierwsze miejsce zdobyte w konkursie Puchar Polski w skokach indywidualnych na trampolinie, który odbywał się w Poznaniu, Mistrzostwach Dolnego Śląska w Jaworze w skokach indywidualnych i synchronicznych na trampolinie oraz konkursie Młode Talenty w Piasecznie. Drugie miejsce zawodnik zdobył w konkursie Puchar Polski w Zielonej Górze, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu, Mistrzostwach Polski Juniora Młodszego w Zielonej Górze, konkursie Młode Talenty w Piasecznie i Ogólnopolskim Turnieju Trampoliny w Jaworze.
  Oktawian Żydek

Zasłużony dla żarowskiego sportu

 • Kopalnia Granodiorytu Lapis W Łażanach - Od wielu lat wspomagają działalność klubu sportowego „Zjednoczeni Żarów”. Wspierają również uczniów Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu oraz Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach. Szkoła Podstawowa w Zastrużu otrzymała od firmy materiał na budowę parkingu oraz plac przy przystanku w Zastrużu. Ponadto, sponsorują stypendia uczniom szkoły w Zastrużu za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, osiągnięcia sportowe uczniów. Włączają się również w akcje charytatywne organizowane przez szkołę w Zastrużu, między innymi przekazując pomoc finansową na rzecz niepełnosprawnego dziecka z Zastruża.

Magdalena Pawlik