Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Zabawa karnawałowa w Kalnie

  Oświata Kultura i Sport

Zabawa karnawałowa dzieci i dorosłych
01-02-2019

Zabawa karnawałowa w Kalnie

Wspólna zabawa, słodki poczęstunek, konkursy i wizyta Świętego Mikołaja. Najmłodsi mieszkańcy Kalna tradycyjnie świętowali karnawał na zabawie mikołajkowej, którą zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Kalinów”. W organizację imprezy zaangażowali się także rodzice dzieci.

Świetlica wiejska zamieniła się w pięknie udekorowaną salę balową, a wśród dzieci można było spotkać prawdziwe księżniczki, aniołki, pszczółki, syrenki i inne postaci z bajek.

– Ten Bal jest co roku bardzo wyczekiwany przez dzieci i rodziców, dostarcza wszystkim wiele radości i przeżyć. Rodzice dbają, aby dzieci były pięknie poprzebierane, nie sposób wymienić tych wszystkich poprzebieranych postaci. Dzieci wspaniale się bawiły, biorąc udział w konkursach i zabawach często wspólnie z rodzicami. Na stołach mamusie zadbały o słodki poczęstunek i ciepłą przyjazną atmosferę. Dzięki sponsorom z Kalna, którym ogromnie z całego serca dziękuję, dzieci zabawiała grupa animatorów „Ale Heca”, która zdobyła serca dzieciaków i pozwoliła wszystkim i dorosłym i dzieciom przenieść się z zaczarowany świat szaleństw. Na zakończenie wspólnej zabawy przyjechał do nas Święty Mikołaj, który rozdawał prezenty, nie tylko dzieciom. Młodzież oraz organizatorzy zabawy także otrzymali małe słodkości – mówi Ewa Wołek z Kalna.

Karnawałową zabawę na zdjęciach uwieczniła Małgorzata Niewada.

Oprac. Magdalena Pawlik