Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Dofinansowanie na przebudowę...

  Oświata Kultura i Sport

Świetlica
21-02-2019

Dofinansowanie na przebudowę świetlicy wiejskiej w Łażanach przyznane

udynek świetlicy wiejskiej w Łażanach już niebawem zmieni swój wygląd. Samorząd Województwa Dolnośląskiego przyznał środki finansowe na przebudowę i rozbudowę świetlicy wiejskiej w Łażanach.

Wniosek na przebudowę świetlicy złożyło Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, a przyznana kwota dofinansowania wynosi 500.000,00 złotych. Promesę na realizację tej inwestycji przekazał na ręce Tomasza Pietrzyka dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz radnej Rady Miejskiej Marii Tomaszewskiej wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Gwóźdź.

Inwestowanie w obiekty pełniące funkcje kulturalne na obszarach wiejskich są bardzo potrzebne, widać to po dużym zainteresowaniu lokalnych samorządowców. W imieniu samorządu województwa, składam na Wasze ręce te symboliczne promesy i mam nadzieję, że już nie długo efekty będziemy mogli podziwiać na własne oczy – mówił wicemarszałek Marcin Gwóźdź.

Pierwsze prace remontowe ruszą po zakończeniu całej procedury przetargowej i podpisaniu umowy z wyłonionym wykonawcą. Przetarg na przebudowę i rozbudowę świetlicy w Łażanach ma zostać ogłoszony już niebawem.

Mieszkańcy Łażan od wielu lat czekają na kompleksowy remont świetlicy wiejskiej. Budynek ten nie jest dobrą wizytówką wsi, a jest to miejsce ważne dla całej społeczności wiejskiej. Tu w Łażanach prężnie działa Stowarzyszenie Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”, Koło Gospodyń Wiejskich i klub sportowy „Zryw” Łażany, które dzięki zrealizowanym pracom będą miały okazję poszerzyć zakres swoich działalności – podkreślał burmistrz Leszek Michalak.

Zgodnie z założeniem projektu świetlica powinna zostać wyremontowana do końca września 2019 roku. Całkowity koszt jej remontu wyniesie ponad 800 tysięcy złotych.

Świetlica wiejska w Łażanach służy wszystkim naszym mieszkańcom jako centrum organizacji spotkań rekreacyjno-kulturalnych, ale także imprez i uroczystości integrujących całą społeczność wiejską. Dzieci i młodzież czekają również na nowej zajęcia, które prowadzić będzie dla nich Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Cieszę się, że dzięki wspólnej pracy udało się pozyskać dofinansowanie na remont tego obiektu. Czekamy teraz na pierwsze prace, które powinny się rozpocząć już wkrótce – mówiła radna Maria Tomaszewska.

Magdalena Pawlik