Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Uśmiech dla seniorów z żarowskiego...

  Oświata Kultura i Sport

Dzieci podczas występu z widownią
21-02-2019

Uśmiech dla seniorów z żarowskiego Domu Seniora

Choć czas świątecznych i opłatkowych spotkań już dawno za nami, seniorzy z żarowskiego Domu Seniora wspominają, jakie atrakcje przygotowały dla nich różne instytucje oraz dzieci i młodzież ze szkół funkcjonujących na terenie gminy Żarów. Organizatorem wszystkich spotkań była Fundacja Babcia i Dziadek z Żarowa.

Seniorów odwiedził Mikołaj, przedstawiciele zaprzyjaźnionych Domów Seniora z powiatu legnickiego i wrocławskiego, żarowski chór Cantate Domino oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu i Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Na zaproszenie naszej fundacji, do Domu Pomocy Społecznej w Żarowie przyjechali goście z zaprzyjaźnionych DPS-ów z powiatów legnickiego i wrocławskiego. Scenariusz imprezy zakładał, iż goście oraz seniorzy zagrają główne role. Nad prawidłowym przebiegiem jasełek, czuwał reżyser i narrator Pan Ryszard Fidler. Dla wszystkich uczestników jasełek Fundacja Babcia i Dziadek przygotowała słodki poczęstunek, a po występach uroczysty obiad. W wigilijną noc do seniorów przybył ksiądz Józef, który podzielił się opłatkiem ze wszystkimi pensjonariuszami. Oczywiście dla wszystkich obecnych, pod choinką, znalazły się prezenty. Przed seniorami wystąpił również brzuchomówca, który rozbawił nas wszystkich swoim spontanicznym przedstawieniem artystycznym. Zorganizowaliśmy także dla podopiecznych Domu Seniora koncert niewidomej wokalistki Katarzyny Nowak, która zaprezentowała najpiękniejsze polskie kolędy – mówiła Agnieszka Proniewicz z Domu Seniora w Żarowie.

Fundacja Babcia i Dziadek oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej Żar-Med. w Żarowie , jak również pensjonariusze serdecznie dziękują dzieciom, młodzieży, nauczycielom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia swoimi występami oraz swoją obecnością tego szczególnego czasu.

Oprac. Magdalena Pawlik