Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Koncert charytatywny dla Waldemara...

  Oświata Kultura i Sport

Ulotki z napisami na stole
06-03-2019

Koncert charytatywny dla Waldemara Grzelki

Występ zespołu „Krukowianie” i Żarowskiej Orkiestry Dętej oraz kawiarenka koncertowa, na której można było nabyć ciasta i inne przysmaki towarzyszyły charytatywnemu koncertowi, który odbył się w minioną sobotę, 2 marca.

Organizatorem koncertu byli „Krukowianie” wspólnie z Żarowską Orkiestrą Dętą oraz Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Dochód ze sprzedaży cegiełek i ciast został w całości przekazany na rehabilitację i leczenie Pana Waldemara Grzelki mieszkańca Krukowa. W pomoc dla Pana Waldemara zaangażowało się wiele osób, w tym mieszkańcy Krukowa i Łażan, a także uczennice żarowskiego gimnazjum. Udało się wspólnie uzbierać dokładnie 4228,37 złotych.

Pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego narodził się spontanicznie. Pan Waldemar jest mieszkańcem naszej wsi, a my chcieliśmy włączyć się w pomoc i wesprzeć jego leczenie. Dlatego wszystkie uzbierane datki podczas dzisiejszej imprezy zostaną przekazane w całości na leczenie i rehabilitację Pana Waldka, który jest emerytowanym strażakiem Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Przy okazji można się także dobrze bawić. Na scenie zabrzmią najpopularniejsze przeboje muzyki rozrywkowej, bo to przecież zakończenie karnawału – mówiła Magdalena Rypan z Krukowa pomysłodawczyni koncertu charytatywnego.

Zespół „Krukowianie” w składzie: Agnieszka Banasik, Danuta Wieloch, Helena Petryszyn, Magdalena Rypan, Henryk Daniel, Dorota Gańko, Zofia Domagała, Rafał Miodowski, Henryka Lichwała, Małgorzata Miodowska i Krystyna Ziaja zaśpiewał na scenie największe przeboje muzyki karnawałowej. Muzycy zaśpiewali do akompaniamentu Żarowskiej Orkiestry Dętej.

Organizatorzy koncertu składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc na rzecz pana Waldemara z Krukowa.

Magdalena Pawlik