Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Pierwsze warsztaty sensoplastyczne® w...

  Oświata Kultura i Sport

Dzieci podczas warsztatów
20-03-2019

Pierwsze warsztaty sensoplastyczne® w Żarowie

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane po raz pierwszy w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie warsztaty sensoplastyczne. W zabawie uczestniczyły dzieci w wieku od 6 miesiąca życia do 11 lat, wspólnie ze swoimi rodzicami i opiekunami.

Pomysłodawczynią warsztatów była Pani Paulina Denker-Jarosz.

Dziś w Żarowie odbywają się pierwsze warsztaty sensoplastyczne. Jak widać, jest kolorowo i kreatywnie. Dzieci bawią się kolorowymi makaronami, brudzą się różnymi przedmiotami, a z ich twarzy nie znika uśmiech. Sensoplastyka® w pracy z dziećmi wpływa na stymulację wszystkich zmysłów, na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia. Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyki® opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych. Dlatego jest odpowiednia zarówno dla niemowląt, jak i dzieci o wiele starszych – podkreślała Paulina Denker-Jarosz pomysłodawczyni warsztatów.

Najmłodszych nie trzeba było zachęcać do wspólnej zabawy.

Lubię się brudzić, dlatego bardzo podobają mi się takie zajęcia – mówiła Małgosia Adamek z Żarowa. Inne dzieci także nie ukrywały, że takie warsztaty, gdzie można kreatywnie spędzić swój czas, to super sprawa. - Dziś szybko nam czas upływa na wspólnych zabawach, możemy się brudzić, bawić i beztrosko spędzać czas – dopowiadała Julia Śliwa.

To były pierwsze takie warsztaty w Żarowie. Być może wkrótce w takich zabawach będą mogli uczestniczyć także dorośli mieszkańcy naszej gminy.

Magdalena Pawlik