Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Zdolni matematycy

  Oświata Kultura i Sport

Tablica Matematyczny Lider i karki przyczepione z rysunkami do tablicy
02-04-2019

Zdolni matematycy

Uczniowie wszystkich szkół podstawowych z gminy Żarów wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Matematyczny Lider”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Trzyosobowe drużyny, reprezentujące szkoły w Zastrużu, Żarowie, Imbramowicach oraz Mrowinach rywalizowały o miano lidera matematyki. Uczestnicy musieli wykazać się różnymi umiejętnościami. Zadania polegały na wykazaniu się znajomością tabliczki mnożenia, umiejętnością spostrzegania, a przede wszystkim umiejętnością opanowania nerwów. Nie wszyscy radzili sobie z tym doskonale. Najważniejsze jednak jest to, że każdy z uczestników wyraził zadowolenie z formy konkursu, rodzaju zadań i samej atmosfery, która panowała w szkole w Mrowinach. Sam konkurs był również okazją do integracji nauczycieli matematyki uczących w szkołach gminy Żarów.

Najlepszą drużyną matematyczną okazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej w Żarowie, wyprzedziła swoich rówieśników z Zastruża oraz Imbramowic. Czwarte miejsce przypadło gospodarzom. Wszyscy otrzymali zestaw upominków ufundowanych przez Gminę Jaworzyna Śląska oraz Gminę Żarów. Mamy nadzieję, że spotkamy się na podobnym konkursie już za rok.