Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Strajk nauczycieli. Informacja dla...

  Oświata Kultura i Sport

Flaga ZNP
08-04-2019

Strajk nauczycieli. Informacja dla rodziców

Zgodnie z zapowiedzią, w trzech szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żarów, większość nauczycieli, pracowników niepedagogicznych rozpoczęło strajk.

Zawieszone zostały zajęcia dydaktyczne, do szkół przybyło łącznie kilkanaście uczniów, którym została zapewniona opieka. Pracownicy szkoły przyszli o czasie do placówek i będą w nich przebywać zgodnie z obowiązującymi ich godzinami pracy w tym dniu.

W dniu jutrzejszym, sytuacja najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie, dlatego sugerujemy również zapewnienie opieki dzieciom przez rodziców i ich rodziny. W przypadku braku takiej możliwości, szkoły zapewnią opiekę.

Natomiast z uwagi na fakt, iż w dniach 10 do 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Żarowie odbędzie się egzamin III klas gimnazjum, opieka pozostałych uczniów zostanie zapewniona w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz w Publicznej Bibliotece w Żarowie, przy ul Piastowskiej 10a, gdzie zostaną zorganizowane zajęcia w godzinach 8.00 - 16.00. W Szkole Podstawowej w Imbramowicach i w Mrowinach opieka zostanie zapewniona w tych placówkach.

W związku z trudną sytuacją, dyrektorzy szkół dziękują rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi i w dalszym ciągu proszą o wyrozumiałość i wsparcie.