Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

  Oświata Kultura i Sport

Zdjęcie uczestników spotkania
12-04-2019

Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

W piątek, 5 kwietnia w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, zapalonym podróżnikiem, kolekcjonerem starych komputerów, człowiekiem wielu pasji.

Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna w Żarowie.

Było to spotkanie multimedialne z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów”, wypełnione wciągającą narracją, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami, uzupełnione o doświadczenie naukowe z uczniami, w którym ochotnicy mogli dotknąć strzelającej piorunami kuli plazmowej. Spotkanie przebiegało bardzo dynamicznie, dzieci chętnie odpowiadały na pytania autora i same też zadawały wiele pytań. Dowiedziały się co to jest synestezja i kto może mieć taką moc? Jak wygląda i do kogo może być podobny wombat? Czy książki podróżnicze mogą być odlotowe i multimedialne?
Podróżnicza seria z wirtualnymi spacerami „Wombat Maksymilian”, detektywistyczna lektura szkolna „Skrzynia Władcy Piorunów” oraz nietuzinkowa „Szalona historia komputerów”, a także ciekawostki z dziedziny nauki i eksponaty zaprezentowane podczas spotkania, okazały się strzałem w dziesiątkę w promocję dziecięcego czytelnictwa. Na zakończenie spotkania pisarz otrzymał gromkie brawa, a po autograf ustawiła się długa kolejka. Dziękujemy Paniom Beacie Jurczak oraz Agnieszce Kosińskiej za pomoc w zorganizowaniu spotkania – mówi Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu realizowanego przez bibliotekę pod nazwą Dyskusyjne Kluby Książki.


 Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe
.