Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Przy wielkanocnym stole z emerytami

  Oświata Kultura i Sport

Uczestnicy spotkania przy stole
17-04-2019

Przy wielkanocnym stole z emerytami

Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi żarowscy seniorzy ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów spotkali się we wtorek, 16 kwietnia na wspólnym wielkanocnym śniadaniu.

Były życzenia, występy artystyczne, upominki, a na stołach nie zabrakło wielkanocnych przysmaków.

Życzenia emerytom złożyli również burmistrz Leszek Michalak i zastępca Grzegorz Osiecki oraz Małgorzata Siemińska kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej.

– Zbliżają się Święta Wielkanocne i dziś chcemy Państwu z tej okazji złożyć najserdeczniejsze życzenia. Mamy nadzieję, że nikt w tych wyjątkowych dniach nie będzie sam. I będzie mógł się cieszyć wspólnymi chwilami z najbliższymi. Życzymy, aby te święta upłynęły w serdecznej rodzinnej atmosferze – życzyli seniorom zaproszeni goście.

Wszyscy uczestnicy spotkania zasiedli do odświętnie udekorowanych stołów, na których królowały tradycyjne potrawy wielkanocne: żurek, jajka, babki wielkanocne, przygotowane przez panie ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Na świątecznym śniadaniu słowa podziękowania usłyszeli również inwalidzi. Tradycyjnie już, seniorzy z gminy Żarów, w przedświątecznym okresie obchodzą także święto inwalidy.

W trakcie uroczystości nie zabrakło akcentów artystycznych w wykonaniu seniorów ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Każdy otrzymał świąteczny upominek.

Spotkanie wielkanocne jest coroczną okazją do integracji środowiska seniorów i wspólnych rozmów.

Magdalena Pawlik


Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe
.