Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Święto Książki w żarowskiej bibliotece

  Oświata Kultura i Sport

Trzy osoby na zdjęciu z dyplomami
30-04-2019

Święto Książki w żarowskiej bibliotece

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich stał się oficjalnym świętem w 1995 roku. We wtorek, 23 kwietnia w różnych zakątkach świata świętowali czytelnicy oraz wydawcy.

W tym roku biblioteka w Żarowie włączyła się w obchody Dnia Książki, organizując spotkanie z czytelnikami w czytelni biblioteki. Główną bohaterką tego dnia była książka i czytelnik.

– Postanowiliśmy pokazać różne formy książki. Poleciliśmy czytelniczkom jedną z naszych pozycji, poprzez wybrane fragmenty tekstu. Część z nich czytana była przez bibliotekarza, natomiast inne fragmenty przez lektora, ponieważ w zbiorach biblioteki znajdują się również audiobooki. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić do korzystania również z takiej formy książki. Święto Książki uczciliśmy w jeszcze jeden wyjątkowy sposób – nagradzając najaktywniejszych Czytelników 2018 r. w Oddziale dla Dorosłych. Najwięcej książek w 2018 przeczytały Panie: Krystyna Najnigier – 314, Maria Grabacka – 234 oraz Anna Popiel – 193. W nagrodę otrzymały książkę albumową o Żarowie oraz okolicznościowe dyplomy. W dzisiejszych czasach, gdzie jest wiele form spędzania wolnego czasu, cieszy nas bardzo, że książka nadal potrafi być na pierwszym miejscu. Gratulujemy Paniom, a bibliotekom życzymy jak najwięcej Takich Czytelników – mówi Małgorzata Gawron z żarowskiej biblioteki.