Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Studenci UTW udają się na zasłużone...

  Oświata Kultura i Sport

Na zdjęciu grupa osób  przy stole
30-05-2019

Studenci UTW udają się na zasłużone wakacje

Studenci z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli dziesiąty już rok akademicki. W środę, 29 maja na ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu podsumowali swoją działalność.

Dla każdego z nich kolejny rok akademicki był okazją do zdobycia nowych doświadczeń, umiejętności, rozwijania swoich pasji, ale przede wszystkim aktywnego spędzania czasu poza domem.

To był intensywny rok dla wszystkich studentów, dużo się działo, odbywały się zawody sportowe, zajęcia fakultatywne, spotkania z ciekawymi ludźmi. Braliśmy także udział w licznych konkursach i uniwersjadach. W tym roku świętowaliśmy także dziesięciolecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie. Dziękuję wszystkim słuchaczom za udział w organizowanych uroczystościach oraz imprezach. Składam podziękowania także za zaangażowanie i wsparcie wszystkim studentom, a naszym władzom za okazywaną pomoc i życzliwość – dziękowała Krystyna Markiewicz prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie.

W tym roku akademickim na zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Trzeciego Wieku uczęszczało blisko 180 studentów. Studenci udają się teraz na zasłużone wakacje, ale to nie oznacza, że słuchacze się rozstają. Wakacje to także dobry moment, aby organizować wspólne integracyjne spotkania.

Na żarowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku nie ma egzaminów wstępnych i sesji egzaminacyjnych. Pozostaje jedynie radość studiowania i wiecznej młodości. Życzę wszystkim udanych wakacji i mam nadzieję, że pełni sił, wigoru oraz zapału do nauki wrócicie tutaj na jesień, aby rozpocząć kolejny rok akademicki – życzył studentom burmistrz Leszek Michalak.

Życzenia udanych wakacji składali także słuchaczom zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Tomasz Pietrzyk oraz Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Wszyscy studenci otrzymali promocję na następny rok studiów, co udokumentowane zostało imiennymi certyfikatami.

Magdalena Pawlik