Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Przedszkolaki uczciły Święto Optymizmu

  Oświata Kultura i Sport

Grupa przedszkolaków
05-06-2019

Przedszkolaki uczciły Święto Optymizmu

W ramach Ogólnopolskiego Święta Optymizmu przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie w poniedziałek, 3 czerwca przeszły w kolorowym korowodzie ulicami miasta.

Grupy roześmianych i wesołych maluchów nie sposób nie było zauważyć. Korzystając z okazji dzieci rozdawały napotkanym mieszkańcom kolorowe własnoręcznie wykonane kwiatki, a na każdej z nich optymistyczne sentencje. Dzieci z wizytą przybyły także do burmistrza Leszka Michalaka oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie, przekazując na ręce włodarza Klucz Optymizmu.

Wszystkim dzieciom dziękuję za tak wspaniały prezent. Życzę Wam drogie przedszkolaki, aby optymizm zawsze towarzyszył Wam w codziennych zajęciach – dziękował przedszkolakom burmistrz Leszek Michalak. W podziękowaniu za Klucz Optymizmu burmistrz obdarował dzieci słodkościami.

Święto Optymizmu na stałe wpisało się już w kalendarz imprez organizowanych przez Bajkowe Przedszkole w Żarowie.

Nasze przedszkole jest optymistyczne, dlatego uczymy dzieci, że optymizm to nie tylko bycie wesołym, ale również pomaganie drugiemu człowiekowi. Uczymy, żeby się uśmiechały do siebie nawzajem, szanowały i były wobec siebie życzliwe. To cechy, które nauczą ich w życiu być wrażliwym na potrzeby innych ludzi – mówi Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Magdalena Pawlik