Oświata Kultura i Sport

Drużyna z trenerem
26-06-2019

Awans Zielonych!

W wielkim stylu do rozgrywek kl. A awansowali piłkarze Zielonych Mrowiny. W meczu wyjazdowym pokonali najgroźniejszego konkurenta do zdobycia tytułu mistrzowskiego LKS Marcinowice.

Początek spotkania ułożył się po myśli piłkarzy z Mrowin. W pierwszej minucie meczu Sylwester Zyl został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę na bramkę zamienił Mariusz Łuczak. Niespełna pięć minut później arbiter odgwizduje faul na Dawidzie Dudzie. Z wysokości 40 metra od bramki rywala Łuczak celnie dośrodkowuje na głowę wbiegającego Krzysztofa Rudnika. Zieloni cieszą się z dwubramkowego prowadzenia. Po zmianie stron do głosu dochodzą gospodarze. Efekt? Bramka kontaktowa Mariusza Kuteli z rzutu karnego. Zieloni mieli tego dnia swojego bohatera. Przez cały mecz rewelacyjnie spisywał sie między słupkami Kamil Łagoda, który kilka razy ratował swój zespół przed utratą bramki. Zwycięstwo i upragniony awans do A-klasy stał się faktem!

Zieloni Mrowiny: Łagoda, Sołek ('61 Jagła), Kopacz, Mikołajek, Wielg, Duda, Łuczak, Rudnik, Hryciuk ('76 Kowalski), Jernutowski('55 Kusio), Zyl.

Do końca rundy wiosennej Zieloni rozegrali jeszcze dwa ligowe mecze. Tak jak i w całym sezonie Mrowiny zostały niepokonane w rozgrywkach, pokonując 7:0 LKS Piotrowice Św. oraz 2:0 Tęczę Bolesławice.

W rundzie jesiennej drużynę prowadził Andrzej Zadziorki. Wraz z nadejściem wiosny stery szkoleniowca przejął Dawid Sobel.