Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Międzynarodowa kolonia dla uczniów

  Oświata Kultura i Sport

Zdjęcie grupowe uczniów przy bilbordzie
24-07-2019

Międzynarodowa kolonia dla uczniów

Młodzież ze szkół podstawowych oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie wypoczywa w tym roku na międzynarodowej kolonii we Francji.

To już kolejny rok, kiedy przy współpracy gminy Żarów, nauczycieli gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie i Stowarzyszenia PLuS Europa organizowana jest integracyjna kolonia dla uczniów żarowskich szkół. Do Francji pojechała 15-osobowa grupa młodzieży z Żarowa wspólnie z opiekunami Agnieszką Żydek oraz Adamem Ciupińskim.

- Program wakacyjnego wypoczynku we Francji wypełniony jest po brzegi. Nie mamy czasu się nudzić. W ramach atrakcji przygotowanych przez organizatorów jest zwiedzanie Troyes, Reims, wizyta w Parku Rozrywki, basen, żeglowanie, wioślarstwo, plażowanie w Lusigny-sur-Barse, wspinaczka i wiele zajęć integracyjnych. Wspólnie z młodzieżą z Żarowa w międzynarodowej kolonii uczestniczą także uczniowie z niemieckich i francuskich szkół. Składamy podziękowania dla organizatorów kolonii: gminy Żarów i Stowarzyszenia PLuS Europa. Dla naszych uczniów to nie tylko wspaniała przygoda, ale także nowe przyjaźnie, nowe doświadczenia, przełamanie różnych barier, w tym także językowych – mówi Adam Ciupiński wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Międzynarodowa kolonia dla młodzieży z Żarowa została sfinansowana ze środków budżetu gminy Żarów, miasta partnerskiego Lohmar oraz wpłat rodziców uczniów.

Magdalena Pawlik