Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Nuda w wakacje? Nie w bibliotece!

  Oświata Kultura i Sport

Dzieci w bibliotece
28-07-2019

Nuda w wakacje? Nie w bibliotece!

1 lipca rozpoczęły się wakacyjne zajęcia dla najmłodszych czytelników. Jak co roku, na dzieci czekają liczne atrakcje, z których bardzo chętnie korzystają. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszą się zajęcia plastyczne, z wykorzystaniem różnych technik i materiałów.

– Z bardzo dobrym przyjęciem spotkały się także quizy i szkolne wersje teleturniejów: „Jaka to melodia?”, „Milionerzy” czy „Kalambury”. Pytania dostosowane dla młodszego odbiorcy nie są jednak najłatwiejsze. Dostarczają uczestnikom dużo emocji i satysfakcji. Odbyły się także całodniowe zajęcie z postaciami fantastycznymi – bohaterami znanych bajek i filmów dla dzieci: „Jak wytresować smoka” i „Diabolina”. Obie produkcje, poza barwnymi postaciami i przepięknymi efektami specjalnymi, niosą ze sobą cenne nauki i wzorowe postawy. W wakacyjnej ofercie nie mogło zabraknąć, popularyzowanych przez nas w ciągu roku, nowoczesnych gier planszowych. Biblioteka może się pochwalić nowymi nabytkami, wśród których rekordy popularności bije gra zręcznościowa IceCool. Emocji, które towarzyszą dzieciom w trakcie gry, nie powstydziliby się najbardziej zagorzali kibice sportowi – mówi Katarzyna Baryliszyn z żarowskiej biblioteki.

Te i wiele innych atrakcji czekają na dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-13.00. Czy w bibliotece jest nudno? Przekonaj się sam!