Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Przed pierwszym dzwonkiem

  Oświata Kultura i Sport

Budynek
26-08-2019

Przed pierwszym dzwonkiem

Remont dachu, odświeżanie sal lekcyjnych i sanitariatów, zakup nowych pomocy dydaktycznych oraz niezbędne naprawy w klasach.

Kończą się prace remontowe, które prowadzone były podczas wakacji we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Żarów. Jedną z większych inwestycji oświatowych prowadzonych na terenie gminy jest modernizacja dachu w Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

– Dach budynku szkoły w Zastrużu był już w bardzo złym stanie technicznym, a w niektórych miejscach dochodziło do przecieków. W ramach realizowanych prac przemurowane zostały kominy, wykonane nowe obróbki blacharskie z blachy ocynkowanej, zamontowane rynny i rury spustowe, a cały dach pokryty nową dachówką ceramiczną. Prace, które rozpoczęliśmy w lipcu powinny zakończyć się w połowie września. Koszt inwestycji to kwota 94.976,21 złotych – mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

– Podczas wakacji w Szkole Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach wykonano niezbędne naprawy w klasach. Wymalowano ściany i sufity w dwóch klasach. Odnowiono także dwie sale lekcyjne, w których konieczne było zamontowanie nowych ościeżnic i drzwi. Odnowiono także hol szkolny przy wejściu do budynku szkoły. Wszystkie naprawy wykonane zostały przez pracownika szkoły – mówi Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

– W ramach wakacyjnych prac zrealizowanych w naszej szkole wykonaliśmy remont półpięter w ciągach komunikacyjnych oraz odświeżyliśmy sale lekcyjne – mówi Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Prace remontowe zostały także zrealizowane w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ul. Ogrodowej, 1 Maja, Piastowskiej w Żarowie oraz Bajkowym Przedszkolu. W żarowskim przedszkolu trwa montaż wentylacji w kuchni oraz prace przy zaadaptowaniu tarasu na potrzeby sypialni dla dzieci.

Szkolne remonty w placówkach oświatowych finansowane były ze środków budżetu gminy Żarów.

Magdalena Pawlik