Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny

  Oświata Kultura i Sport

Grupa dzieci i dorosłych stojących w korytarzu
02-09-2019

Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny

Rok szkolny 2019/2020 oficjalnie rozpoczęty. Uczniowie rozpoczęli dziś nowy rok szkolny. Jutro, po dwumiesięcznej przerwie, znów zasiądą w szkolnych ławkach.

Od rana we wszystkich szkolnych placówkach trwały uroczystości związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie wszystkich uczniów powitała Helena Słowik dyrektor placówki w Żarowie.

– Cieszymy się, że wszyscy bezpiecznie wróciliście z wakacji do szkoły i jesteście gotowi na nowe wyzwania. Przed Wami 10 miesięcy wytężonej pacy i nauki. Szczególnie mocno chcę powitać uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają szkolną przygodę. Życzę Wam drodzy uczniowie, aby rozpoczynający się właśnie rok szkolny przyniósł same sukcesy i pamiętajcie, że szkoła to nie tylko wysiłek i nauka, to także miejsce przyjaźni i uśmiechu – mówiła Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Uczniów żarowskiej podstawówki oraz wszystkich nauczycieli i opiekunów powitał także burmistrz Leszek Michalak

– Czas wakacyjnego wypoczynku minął bardzo szybko. Wydawać by się mogło, że dopiero kilka dni temu żegnaliśmy się w trakcie zakończenia roku szkolnego, a już przychodzi czas ponownego przywitania. Drodzy uczniowie, przed Wami czas pełen nie tylko intensywnej nauki, nowych wyzwań oraz pracy, ale przede wszystkim realizowania własnych pasji i zainteresowań. Życzę Wam, aby ten nowy rok szkolny był okazją do wielu sukcesów i satysfakcji, a nauka zawsze przychodziła z przyjemnością. Wszystkim nauczycielom życzę samych zawodowych sukcesów oraz podejmowania nowych wychowawczych i edukacyjnych wyzwań – życzył burmistrz.