Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Cysterskie Granie w Wierzbnej

  Oświata Kultura i Sport

Zespół kobiet
05-09-2019

Cysterskie Granie w Wierzbnej

Prelekcja historyczna i pokaz multimedialny o zabytkach Wierzbnej, potyczki rodzinne, mecz o puchar proboszcza, licytacje, loteria fantowa i pyszności przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Takie atrakcje czekały na uczestników festynu parafialnego „Cysterskie Granie”, który odbył się 24 sierpnia w Wierzbnej. Organizatorami festynu byli mieszkańcy Wierzbnej, a nad przebiegiem imprezy czuwali Mariusz i Anna Bryła. Zaproszenie do udziału we wspólnej zabawie przyjęli mieszkańcy Kalna, Bożanowa, Nowic, Bolesławic, Wiśniowej, Tomkowa i Sulisławic. Decyzją mieszkańców dochód z festynu został przeznaczony na konserwację zabytkowych organów w kościele.

- Tradycyjnie panie z Kół Gospodyń Wiejskich z poszczególnych wsi przygotowały swojski poczęstunek. Na stołach nie brakowało pierogów, bigosu, grochówki, ciast i mięsiwa z grilla. Piłkarze z Kalna i Wierzbnej rozegrali mecz, w którym nagrodą był puchar proboszcza. Dzieci mogły korzystać z darmowych zjeżdżalni i kącików zabaw, przygotowane zostały również dla nich lody i popcorn. O historii i zabytkach Wierzbnej opowiadał Bogdan Mucha, a do tańca przygrywał zespół muzyczny. Wspaniała atmosfera , pyszne jedzenie i piękna pogoda przyciągnęły tego dnia do Wierzbnej tłumy z całej parafii. Tradycyjnie dziękujemy za zaproszenie, a największe podziękowania kierujemy do Mariusza i Anny Bryła, którzy podjęli się organizacji festynu i czuwali nad jego całym przebiegiem – mówi Ewa Wołek z Koła Gospodyń Wiejskich z Kalna.

Oprac. Magdalena Pawlik