Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Biblioteka otrzymała dotację na zakup...

  Oświata Kultura i Sport

LogoBIBLIOTEKA NARODOWA  oraz LOGO NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
02-10-2019

Biblioteka otrzymała dotację na zakup nowych książek

Księgozbiór żarowskiej biblioteki już niebawem powiększy się o kolejne nowości wydawnicze.

Wśród nowych publikacji, które trafią do biblioteki będą także książki nagrodzone w różnych konkursach krajowych i zagranicznych, bestsellery plasujące się na najwyższych miejscach rankingowych i poszukiwane przez czytelników.

Na zakup nowych książek biblioteka pozyskała dotację w wysokości 4.200 złotych. Dotacja została przyznana w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020 na realizację zadania „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”, którego operatorem jest Biblioteka Narodowa.

– Głównym celem programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce. Regulamin programu określa wkład własny bibliotek, który zwiększa się o 10% w stosunku do roku 2018 i wynosi 70% dla naszej biblioteki, która jest w najwyższej III kategorii zamożności jednostek samorządu terytorialnego. W ramach dotacji biblioteki mogą nabywać książki, które ukazały się drukiem lub na innym nośniku (książki mówione, pisane alfabetem Braille’a, książki elektroniczne), multimedia, publikacje nutowe i kartograficzne, które są dostępne na rynku księgarskim. Pozyskana dotacja oraz dotacja z gminy umożliwi zakup nowości wydawniczych, książek nagrodzonych w różnych konkursach krajowych i zagranicznych oraz plasujących się na najwyższych miejscach rankingowych bestsellerów, poszukiwanych przez naszych czytelników. Już dziś zapraszamy do biblioteki po książki na długie, jesienne wieczory. Czeka na Państwa bogata oferta – mówi Stanisława Biernacka dyrektor żarowskiej biblioteki.

Magdalena Pawlik