Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Święto Pieczonego Ziemniaka w Pożarzysku

  Oświata Kultura i Sport

Zdjęcie grupowe uczestników
03-10-2019

Święto Pieczonego Ziemniaka w Pożarzysku

Po raz drugi Rada Sołecka, sołtys wsi Pożarzysko oraz Ochotnicza Straż Pożarna zaprosili mieszkańców wsi na Święto Pieczonego Ziemniaka.

Zabawa była znakomita, a stoły uginały się od pyszności przygotowanych przez mieszkanki Pożarzyska.

Głównym „bohaterem” ziemniaczanego pikniku był oczywiście ziemniak, ale na stołach nie zabrakło także ciast przygotowanych przez gospodynie. W programie imprezy były również konkursy i zabawy dla dzieci oraz dorosłych.

- Śmiejemy się, że ziemniaki stały się pretekstem do wspólnego spotkania i zabawy. W sobotę, 28 września zorganizowane zostało Święto Pieczonego Ziemniaka w Pożarzysku, podczas którego przygotowaliśmy wiele atrakcji dla naszych mieszkańców. Tego dnia na talerzach królował ziemniak. Dzieci rywalizowały w konkursie na najładniejszą figurkę z ziemniaka, a dorośli na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały zegarki i słodki poczęstunek od Rady Sołeckiej. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni grami i długopisami firmy Parker, których zakup sfinansowała radna Joanna Kaczorowska. Każdy mógł się poczęstować gorącą kiełbaską z grilla, były także ziemniaki z ogniska i wiele innych pyszności. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za pomoc w organizacji zabawy oraz za wspólną integrację – mówi Łukasz Brańka sołtys Pożarzyska.

 

Magdalena Pawlik