Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Mistrzowie Pięknego Czytania

  Oświata Kultura i Sport

Dzieci z dyplomami
03-10-2019

Mistrzowie Pięknego Czytania

W poniedziałek, 30 września w bibliotece odbyła się 3. edycja konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”, który zorganizowany został z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Biblioteka w Żarowie wybierała mistrzów pięknego czytania. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać fragment ulubionej lektury oraz uzasadnić swój wybór w czasie nie dłuższym jak 3 minuty. Wybrane teksty były różnorodne, od radosnej „Akademii Pana Kleksa” po patriotyczną „Inwokację” z „Pana Tadeusza”. Trzeba przyznać, że dzieci nie stroniły od poważniejszych pozycji, w których występowało wiele trudnych zwrotów, co dodatkowo podnosiło prezentowany przez nie poziom. Jury punktowało przede wszystkim płynność czytania, prawidłową dykcję i intonację oraz własną interpretację utworu – mówi Katarzyna Baryliszyn z biblioteki w Żarowie.

Mistrzowie Pięknego Czytania:

  • Klasy IV – Nadia Godlewska - 4a
  • Klasy V – Alicja Kiełt – 5a, Karolina Pajor – 5b, Maja Śliwa - 5b
  • Klasy VI – Zuzanna Stężycka – 6e

Każdy Mistrz otrzymał nagrodę książkową, a wszyscy uczestniczy pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i gorąco zapraszamy na kolejne edycje!