Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Święto Dyni w Wierzbnej

  Oświata Kultura i Sport

Dzieci w przebraniach
15-10-2019

Święto Dyni w Wierzbnej

Czternaście okazałych dyń walczyło w tym roku o tytuł tej największej i najcięższej. Tegoroczna królowa ważyła 71 kilogramów.

Zwyciężczynie to mieszkanki Wierzbnej, Maja i Justyna Płóciennik. Tuż za nimi Łukasz Żółkiewski z dynią ważącą 65 kg oraz Seweryn Nocoń z okazem ważącym 59,5 kg.

W konkursie kulinarnym aż 9 „niezłych” pasztetów pojawia się na stole jury. Decyzja była trudna, ale zwycięzca musi być jeden. Nagroda trafiła do Pani Agnieszki Dalgiewicz z Żarowa. Miejsce drugie zajął Michał Starak z Olszan, a trzecie Marzena Maj z Koła Gospodyń Wiejskich w Pastuchowie.

W konkursie na dyniową rzeźbę trafiło ponad 60 rzeźbionych pomarańczowych dzieł sztuki. Nie sposób było wybrać najpiękniejszą. Tu wszyscy byli wygrani! Dzięki sponsorom nikt nie odszedł z pustymi rękoma.

Nikt też tego dnia nie wyszedł z dyniowej imprezy głodny. Na stołach zagościły jesienne smaki z dynią rzecz jasna w roli głównej. Dyniowa zupa, dyniowy bigos, a nawet dyniowa herbata. Na scenoprzyczepie wystąpił zespół Krukowianie. Biesiada trwała w najlepsze.

Nie zabrakło także ekologicznych warsztatów oraz licznych stoisk dla dzieci, artystycznych, plastycznych, gastronomicznych, rzemieślniczych, stoiska firmy Electrolux Poland z Żarowa. Wspólnie z firmą Electrolux Poland z Żarowa zasadziliśmy drzewka. Firma Electrolux rozdała 100 drzewek na 100-lecie Electroluxu.

Dziękujemy sponsorom: Electrolux, Smart Work Sp z o. o., dekoria.pl, Leroy Merlin oraz AMS Świdnica. Przypominamy również, że wydarzenie zostało sfinansowana z programu Tesco „Decydujesz, Pomagamy”. Podziękowania składamy także wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego Święta Dyni i wszystkim, którzy byli, pomagali i wspierali: burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemek Sikora, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, radna Zuzanna Urbanik, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie DR Wierzbna i OSP Wierzbna.