Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Mrowiny z plecakiem

  Oświata Kultura i Sport

Grupa dzieci z opiekunami
21-10-2019

Mrowiny z plecakiem

Piękna jesienna pogoda, dywany z liści, słońce, góry i las mieniący się tysiącem barw, a do tego miłe towarzystwo i dużo radości.

Pierwsza wycieczka w ramach projektu „Mrowiny z plecakiem” wzbudziła duże zainteresowanie. Przypomnijmy, że jest to nowe działanie Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach zakładające comiesięczne wycieczki w ciekawe rejony Sudetów. Ich celem jest integracja środowiska szkolnego oraz wszystkich, którzy kochają spędzać aktywnie czas. W wycieczce może wziąć udział każdy, kto tylko ma na to ochotę.

– Wspólnie po raz pierwszy zwiedzaliśmy w sobotę, 19 października Rudawy Janowickie. Na starcie, czyli na Przełęczy Karpnickiej, pojawiło się 20 osób. Zanim uczestnicy ruszyli na szlak dokładnie zapoznali się z mapą, która wzbudziła szczególne zainteresowanie wśród najmłodszych uczestników wycieczki. Równo o 9.30 cała grupa wystartowała w stronę Sokolików. One były pierwszy celem wycieczki. Nieco ponad godzina drogi pod górę nikogo nie zmęczyła, a największym powodzeniem cieszyły się skałki oblegane przez dzieci: najpierw Husyckie, a potem te na szczycie Sokolika. To niewysoki szczyt (642 m n.p.m.), ale niezwykle atrakcyjny. Tam wszyscy uczestnicy wdrapali się na metalową platformę widokową, z której można było podziwiać rozległe panoramy. Następnym celem było wejście na Krzyżną Górę – kolejny tego dnia punkt widokowy z równie pięknymi widokami i jeszcze większą ilością skałek. Potem zostało już tylko zejście do Szwajcarki, pięknie położonego i klimatycznego schroniska zbudowanego w stylu alpejskim. Obok niego rozpalono ognisko, na które dzieci dzielnie zbierały drewno. A przy ognisku czas płynął rewelacyjnie – mówi Małgorzata Wojtusiak pomysłodawczyni działania i organizatorka wyjazdów.

Szkoła Podstawowa w Mrowinach już dziś zaprasza do udziału w kolejnych takich akcjach. Kolejna wycieczka odbędzie się 16 listopada. Tym razem w Góry Sowie. Podczas niej uczestnicy wejdą na Kalenicę, górę Żmij, a następnie zejdą do schroniska Zygmuntówka.

– Mam nadzieję, że uda mi się zarazić pasją do gór swoich uczniów oraz ich rodziców, a pomysł spotka się z uznaniem i z każdym wyjazdem będzie więcej chętnych – dopowiada Małgorzata Wojtusiak.

Więcej informacji na stronie Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Morwinach http://spmrowiny.gmina.zarow.pl/