Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Ślubowanie pierwszoklasistów w SP...

  Oświata Kultura i Sport

Pasowanie dzieci na uczniów
23-10-2019

Ślubowanie pierwszoklasistów w SP Zastruże

Najpierw zaprezentowali swoje umiejętności, odpowiadali na pytania, śpiewali i recytowali, a potem złożyli uroczyste ślubowanie.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu są już pełnoprawnymi uczniami. Po programie artystycznym przygotowanym przez starszych uczniów dyrektor szkoły Krystyna Wardach uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Uczniowie otrzymali także pamiątkowe dyplomy, szkolne legitymacje oraz upominki. Dla uczniów, ich rodziców, dziadków i wychowawców była to bardzo wzruszająca chwila.

Z prezentami i życzeniami do pierwszoklasistów przyjechał także burmistrz Leszek Michalak, który życzenia złożył również wszystkim nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

– Drodzy uczniowie, dzisiaj rozpoczynacie przygodę z edukacją. Życzę Wam zatem wszystkim zapału do nauki i wielu sukcesów. Nie ważne czy będziecie lekarzami, prawnikami, inżynierami, ważne, aby każdy z Was był dobrym człowiekiem. Nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzę wytrwałości w wypełnianiu trudnej, ale także pięknej misji i spełnienia wszystkich marzeń – mówił burmistrz Leszek Michalak.

Magdalena Pawlik