Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport 43 Zlot Turystów Świdnickich na Ślęży

  Oświata Kultura i Sport

Zdjęcie turystów
23-10-2019

43 Zlot Turystów Świdnickich na Ślęży

Żarowskie Koło PTTK „Żarodreptaki”, które regularnie organizuje wycieczki po naszej gminie, ale także po ciekawych miejscach w Polsce reprezentowało gminę Żarów na 43 Zlocie Turystów Świdnickich na Ślęży, który odbył się w niedzielę, 13 października.

W zlocie wzięło udział ponad 20 osób reprezentujących gminę Żarów, a najmłodszym uczestnikiem był czteromiesięczny Wiktorek Bodnar, który szczyt zdobył na rękach mamy Marty. Panią Martę dopingowali Jej osobiste bliźniaki Filipek i Kacperek oraz mąż Paweł. Udział rodziny Bodnarów był bardzo miłą niespodzianką dla Prezesa Koła Pana Bolesława Moryla, który na pamiątkę tego wydarzenia podarował Wiktorkowi skromny upominek.

– Podczas zlotu odbył się również Powiatowy Konkurs Drużyn Kół Turystycznych, w którym wzięło udział siedem drużyn z naszego powiatu. Nasza drużyna reprezentowana przez Bolka, Kasię, Łukasza, Bogdana i Janka, spisała się na medal i zdobyła Złoty Puchar Turnieju Kół Oddziału PTTK w Świdnicy. Podczas turnieju uroczyście zostały wręczone legitymacje Przodownickie i odznaki turystyczne. Piękna pogoda sprzyjała pieszej wędrówce i podziwianiu otaczającego górę krajobrazu. Do zobaczenia na szlaku – mówi Katarzyna Banasik-Bendlewska uczestniczka zlotu.