Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Ślubowanie pierwszoklasistów w SP...

  Oświata Kultura i Sport

Uczniowie na ślubowaniu
30-10-2019

Ślubowanie pierwszoklasistów w SP Imbramowice

Dziś w Szkole Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych rozpoczynających swoją edukację szkolną.

Pasowanie poprzedzone było występem artystycznym, zaprezentowanym przez najmłodszych.

Pierwszaki, choć w pełni przejęci tą ważną dla nich chwilą, wystąpili przed całą społecznością szkolną. Były wierszyki, piosenki i oczywiście wielkie oklaski. Po uroczyście złożonym ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły Krystyna Waliszak.

– Cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna rodzina. Gratulujemy pierwszakom, życzymy wielu wspaniałych chwil w naszej szkole, samych piątek i szóstek oraz wzorowego zachowania na pierwszym świadectwie. Rodzicom zaś życzymy satysfakcji, wielu pozytywnych emocji i wzruszeń podczas pobytu ich pociech w murach naszej szkoły – gratulowała pierwszoklasistom Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Na pamiątkę tej uroczystości pierwszaki otrzymały wiele prezentów, w tym dyplomy oraz legitymacje szkolne. Były także prezenty i życzenia od Rady Rodziców oraz zaproszonych gości.

– Wierzymy, że będziecie rzetelnie pracować, uczyć się i zdobywać nowe umiejętności, a lata spędzone w tych murach będą dla was wypełnione radością. Przyszłość jest w waszych rękach, życzymy samych sukcesów i wytrwałości. Gratulujemy wspaniałego występu artystycznego. I oby każdy dzień spędzony w szkole był ciekawy i owocny – życzyli pierwszakom burmistrz Leszek Michalak oraz Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej, obdarowując dzieci upominkami.

Gratulujemy pierwszoklasistom przyjęcia do społeczności szkolnej. Życzymy najmłodszym uczniom powodzenia na nowej drodze edukacji.

Magdalena Pawlik