Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Premiera książki „Tajemnice Ziemi...

  Oświata Kultura i Sport

Spotkanie z autorem
18-11-2019

Premiera książki „Tajemnice Ziemi Żarowskiej” Bogdana Muchy

Kolejna publikacja na temat historii Żarowa jest już dostępna. W czwartek, 14 listopada odbyła się premiera książki Bogdana Muchy „Tajemnice Ziemi Żarowskiej. Przewodnik po miejscach nieznanych i zapomnianych”.

W spotkaniu z autorem nowej książki o Żarowie uczestniczyli nie tylko zaproszeni goście, ale również wielu mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości. Książka „Tajemnice Ziemi Żarowskiej” to pierwsza publikacja w historii gminy Żarów, która w szczegółowy sposób opisuje wiele zapomnianych, a często nieznanych i tajemniczych miejsc na terenie naszej gminy.

Spotkanie z Bogdanem Muchą prowadził Andrzej Dobkiewicz pisarz, autor wielu albumów z widokówkami i redaktor naczelny wydawnictwa Errata-Kubara-Lamina. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak powstawała książka, a także poznać nowe dotychczas niepublikowane ciekawostki z historii okolic Żarowa. Wśród zaprezentowanych ciekawostek, znalazły się m.in. informacje o znaleziskach archeologicznych, dokonanych przez niemieckich archeologów w latach 30. XX wieku nieopodal Wierzbnej, o historycznych postaciach związanych z pałacem wierzbneńskiego przeoratu, a także o fabryce lotniczej w Imbramowicach oraz schronie przeciwlotniczym pod żarowskim dworcem kolejowym. Autor książki zdradził także, że nieodkrytych jest jeszcze wiele tajemnic gminy Żarów, dlatego w przygotowaniu jest już kolejna publikacja. Z pewnością zawiera ona następne historyczne „perełki”.

- Bardzo serdecznie dziękuję za tak liczne przybycie na prezentację mojej książki "Tajemnice Ziemi Żarowskiej". Dziękuję za Waszą obecność, wszystkie pytania oraz cenne wskazówki, które pomogą mi w dalszym rozwikłaniu wielu spraw historycznych. Dla tak wspaniałych mieszkańców wypada jedynie tworzyć dalej, co zamierzam i nie poprzestanę. Dziękuję – mówił po spotkaniu Bogdan Mucha.

Po spotkaniu można było nabyć nową książkę, dlatego do stoiska ustawiło się mnóstwo osób.

Wydawcą książki pt. "Tajemnice Ziemi Żarowskiej. Przewodnik po miejscach nieznanych i zapomnianych" jest Wydawnictwo Errata-Kubara-Lamina. Partnerami wydania są Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie/Żarowska Izba Historyczna oraz Miasto i Gmina Żarów. Patronat medialny: Świdnicki Portal Historyczny, Wiadomości Świdnickie, Tygodnik Dzierżoniowski. Wszyscy chętni do nabycia książki, mogą dokonywać zamówień pod nr tel. 74 856 88 66 oraz adresem mailowym: wydawnictwo@errata.pl

Magdalena Pawlik