Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Zdobywają szczyty Gór Sowich

  Oświata Kultura i Sport

Grupa osób dzieci i dorosłych uczestnicząca w wyprawie
20-11-2019

Zdobywają szczyty Gór Sowich

Wyruszyli kolejny raz na szlak. Mowa oczywiście o uczestnikach wycieczki odbywającej się w ramach projektu Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke „Mrowiny z plecakiem”.

Wycieczka, która odbyła się, 16 listopada podążała szlakami Gór Sowich. Uczestniczyli spotkali się na Przełęczy Jugowskiej i wspólnie ruszyli w drogę. Wyprawa prowadziła przez 3 szczyty znajdujące się w tej części Gór Sowich: Słoneczną, Kalenicę i Żmij. Na Kalenicy rozpalono ognisko. Uczestnicy weszli tutaj też na wieżę widokową, na której co prawda mocno wiało, ale panoramy były przecudne. Następnie wszyscy podążyli w stronę Żmija, który słynie ze startu paralotniarzy, ale przede wszystkim oferuje piękne widoki. Kolejna część wycieczki prowadziła szeroką drogą rowerową, a kończyła się w schronisku PTTK Zygmuntówka. Tam po kilkugodzinnej wyprawie turyści odpoczęli, ogrzewając się ciepłem kominka.

– Jestem zadowolona, że kolejna wycieczka cieszyła się powodzeniem. Na miejscu startu pojawiły się rodziny z dziećmi, a to bardzo cieszy, bo widać, że mieszkańcy chcą razem i aktywnie spędzać czas. Staramy się, aby najmłodsi na wycieczkach nie nudzili się, dlatego zabieramy dla nich różne atrakcyjne przedmioty, np. lupy, kompasy, pojemniczki do obserwacji owadów, mapy – mówi Małgorzata Wojtusiak.

Podczas wycieczki najmłodsi uczestnicy z wielkim zaciekawieniem oglądali pod lupami znalezione w lesie owady, studiowali mapę, określali kierunki na kompasie, a przede wszystkim dobrze się bawili, np. wchodząc na skałki.

Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejną wycieczkę, która odbędzie się 14 grudnia, miejsce to Wzgórza Włodzickie. Na trasie pojawią się 2 wieże widokowe: na Górze Świętej Anny i na Górze Wszystkich Świętych. Będzie też ognisko oraz dużo dobrej zabawy.