Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Optymistyczny Sejm obradował w...

  Oświata Kultura i Sport

Grupa dzieci w przedszkolu z Paniami opiekunkami
21-11-2019

Optymistyczny Sejm obradował w Bajkowym Przedszkolu

Bajkowe Przedszkole w Żarowie w środę, 20 listopada zamieniło się w salę sejmową, a przedszkolaki w posłanki i posłów.

Nad porządkiem posiedzenia sejmowego czuwał marszałek sejmu. To on kierował obradami oraz udzielał głosu. Zainteresowani posłowie podchodzili do mównicy i zgłaszali swoje propozycje do ustawy o ,,Prawach dziecka”. Wśród praw, które zapisane zostały w nowej ustawie Bajkowego Przedszkola w Żarowie znalazły się prawa do miłości, zabawy, życia w pokoju, uczenia się, ale także do smutku i marudzenia. W przedszkolu, zdaniem dzieci należy dawać przykład młodszym, używać zaczarowanych słów (proszę, przepraszam, dziękuję), pomagać sobie wzajemnie i dzielić się zabawkami.

– Dla nas najważniejszy jest uśmiech na twarzy dzieci. Przedszkolaki poprzez zabawę uczą się, że to ważne być Polakiem. Wiedzą, jaką postawę zachować, gdy śpiewa się Mazurka Dąbrowskiego. Poznają znaczenie symboli narodowych i zapoznają się z historią powstania państwa polskiego. Czują się ważne i doceniane, a to dla dzieci jest czynnikiem bardzo motywującym – mówi Mariola Król z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Nowa ustawa uchwalona przez przedszkolaków została zatwierdzona przez Marszałka Sejmu i umieszczona na tablicy do wiadomości rodziców.

Magdalena Pawlik