Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Senyor Rici w duecie z młodymi solistami

  Oświata Kultura i Sport

Zespół Senyor Rici i soliści
28-11-2019

Senyor Rici w duecie z młodymi solistami

Kilkanaście zespołów muzycznych wystąpiło na XXVI Wojewódzkim Spotkaniu Artystycznym Klubów Seniora, który odbył się w sobotę, 23 listopada w Piławie Górnej.

Organizatorem spotkania był Miejski Ośrodek Kultury oraz Biblioteka w Piławie Górnej. Na scenie zaprezentowały się zespoły z Dzierżoniowa, Piławy Górnej, Żarowa, Bielawy, Czarnego Boru, Ząbkowic Śląskich, Kobierzyc, Piławy Dolnej. Wspólnie z muzykami z żarowskiego chóru Senyor Rici zaśpiewali także Dominik Niżyński z piosenką „Piosenka o mojej Warszawie” i Wanessa Bagińska z zespołu Orkiestry Nienadętej prowadzonej przez Ryszarda Fidlera.

– Jak zwykle nasz zespół porwał publiczność. Koncert chóru Senyor Rici rozpoczął solista Dominik Niżyński, wzruszającą „Piosenką o mojej Warszawie” wykonywaną niegdyś przez wybitnego piosenkarza Mieczysława Fogga. Razem z zespołem Senyor Rici wystąpiła również Wanessa Bagińska z Orkiestry Nienadętej. W repertuarze przygotowanym na Przegląd zespół przygotował piosenki o zróżnicowanym charakterze. Dziękujemy za udział, świetnie się wszyscy bawiliśmy, a przy okazji mogliśmy zaprezentować nasz dorobek artystyczny – mówi Ryszard Fidler założyciel chóru Senyor Rici.

Oprac. Magdalena Pawlik