Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Andrzejki w żarowskiej bibliotece

  Oświata Kultura i Sport

Tłum ludzi w bibliotece
28-11-2019

Andrzejki w żarowskiej bibliotece

Biblioteka oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w sobotę, 23 listopada zorganizowali tradycyjne Andrzejki dla żarowskich seniorów.

Niepowtarzalna scenografia, którą zapewniają książki oraz specyficzny klimat, który wśród nich panuje, sprzyjały dobrej zabawie i serdecznym rozmowom. Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów nie zabrakło andrzejkowych wróżb, wspólnego tańca oraz karaoke. Każdy mógł zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę.

– Andrzejkowy wieczór rozpoczęliśmy odśpiewaniem piosenki „Listopad, gdy już kończy dzień”, a potem były piosenki biesiadne i turystyczne, śpiewane solo i chórem, tańce w rytm współczesnych melodii i tych sprzed lat. Były kawały opowiadane z humorem. A wszystko przeplatane andrzejkowymi wróżbami. Wiedźma Ania, w którą tradycyjnie wcieliła się Anna Sikora, przygotowała wiele atrakcji. Był taniec integracyjny „Powitanie”, wróżby na przyszły rok, a także wybór Wiedźmy 2019. Zabawa była przednia, a śmiechu przy tym co niemiara. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony wieczór, a Gminnemu Centrum Kultury i Sportu za użyczenie sprzętu – mówi Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.

Oprac. Magdalena Pawlik