Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Finał XIX Turnieju Wiedzy o...

  Oświata Kultura i Sport

Zdjęcie grupowe zespołów biorących udział w turnieju
28-11-2019

Finał XIX Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie

XIX Turniej Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie rozstrzygnięty. W czwartek, 28 listopada uczniowie wszystkich szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów, zmagali się w ostatniej konkurencji, sportowym torze przeszkód.

Po podsumowaniu punktów zdobytych w teście wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz w konkurencji sportowej, wszystkie osoby otrzymały nagrody rzeczowe, medale oraz puchary dla szkół. Podczas finału wśród wszystkich uczestników turnieju wylosowano nagrodę główną- deskorolkę elektryczną.

Wyniki XIX Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie:

  • I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie (32,62 pkt)
  • II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu (31,75 pkt)
  • III miejsce: Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach (30 pkt)
  • IV miejsce: Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach (28,25 pkt)

– Turniej jest możliwy do realizacji dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, bez których turniejowe zmagania nie byłyby możliwe do zrealizowania. Przez wiele miesięcy uczniowie przygotowywani byli przez pielęgniarki szkolne, psychologa, policjanta i szkolnych koordynatorów, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkie nagrody sfinansowane zostały z budżetu gminy ze środków przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych. Celem turnieju było zapoznanie dzieci i młodzieży z zagrożeniami życia codziennego, kształtowanie zachowań minimalizujących lub chroniących przed negatywnym oddziaływaniem substancji psychoaktywnych oraz przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu uzależnień od substancji psychoaktywnych, prewencji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – mówi Marta Łoboda z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żarowie podczas pogadanek wręczyli uczniom wszystkich szkół odblaski, które zostały przekazane przez Urząd Miejski w Żarowie oraz firmę Daicel Safety Systems Europe z żarowskiej podstrefy ekonomicznej.

Magdalena Pawlik