Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Świąteczne klimaty na Miasteczku...

  Oświata Kultura i Sport

Miasteczko świąteczne w tle ludzie
10-12-2019

Świąteczne klimaty na Miasteczku Świętego Mikołaja

Bożonarodzeniowe stroiki, wigilijne przysmaki, gwiazdkowe warsztaty, przejażdżki na osiołku i występy artystyczne to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy Miasteczka Świętego Mikołaja.

W niedzielę, 8 grudnia na żarowskim targowisku odbył się także świąteczny kiermasz, gdzie można było zakupić świąteczne ozdoby oraz przeróżne smakołyki. Długie kolejki ustawiały się przed stoiskiem Koła Gospodyń Wiejskich w Wierzbnej, Gminnego Centrum Kultury i Sportu oraz Urzędu Miejskiego w Żarowie, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Electrolux Żarów, Smart Work oraz wychowanków pracowni ceramicznej działającej przy GCKiS.

W świąteczny nastrój wszystkich uczestników wprowadziły również występy artystyczne Kids Dance oraz kolędy w wykonaniu żarowskiego chóru Senyor Rici i Orkiestry Nienadętej, Miejskiej Orkiestry Dętej oraz chóru Cantate Domino. Nie zawiódł także Święty Mikołaj, który choć w tym gorącym przedświątecznym czasie jest bardzo zapracowany, przybył na Miasteczko do Żarowa i obdarował dzieci słodkościami i smakołykami.

Rozstrzygnięty został konkurs „Co ty wiesz o Żarowie?”, którego organizatorem była Żarowska Izba Historyczna. Nagrody laureatom konkursu wręczali burmistrz Leszek Michalak, Anna Suchodolska zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej. Skosztować można było ciasta orzechowca, które przygotowane zostały na konkurs kulinarny „Bożonarodzeniowe smaki”. Laureaci konkursu kulinarnego także otrzymali nagrody. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców gorący barszcz czerwony, świąteczne pierniki, owoce i cukierki, gorącą czekoladę i wiele innych smakołyków.

Dzieci mogły również wziąć udział w tematycznych warsztatach świątecznych, które przygotowali pracownicy Smart Work oraz żarowskiego Electroluxu.

Był także czas na świąteczne życzenia, które mieszkańcom złożyli burmistrz Leszek Michalak oraz Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Organizatorem Miasteczka Świętego Mikołaja była Gmina Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu przy wsparciu Electrolux Żarów oraz Smart Work.

Magdalena Pawlik