Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Finał „Szlachetnej Paczki” w Żarowie

  Oświata Kultura i Sport

uczestnisy spotkania
11-12-2019

Finał „Szlachetnej Paczki” w Żarowie

To był prawdziwy weekend cudów. Finał akcji „Szlachetna Paczka”, który odbył się w dniach 6-7 grudnia zjednoczył wokół jednej idei wielu ludzi.

Potrzebujących, darczyńców i wolontariuszy. Była to już XIX edycja „Szlachetnej Paczki” w Polsce, a III w Żarowie. Dzięki wspólnej zbiórce i hojności darczyńców udało się w tym roku obdarować 8 rodzin. Trafiły do nich paczki z zapasami żywności, środkami czystości czy opału na nadchodzącą zimę.

Akcja, jak co roku zakończyła się sukcesem, zwłaszcza, że do działań projektu zaangażowało się wielu ludzi dobrej woli.

- W imieniu wolontariuszy oraz swoim chcielibyśmy podziękować Burmistrzowi Miasta Żarów, Dyrektor Szkoły Podstawowej za współpracę podczas organizacji finału, otwarte serce na ideę Szlachetnej Paczki oraz wiarę w ludzi, Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Agnieszce Zając ,,Żaruś'', Daicel Safety Systems Europe, Yagi Żarów, Orlen Żarów, K.S Neptun Świdnica. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Zespołu Szkół w Żarowie oraz ich darczyńców za zaangażowanie w organizację paczki. Nasuwa się tutaj jedna myśl ,,dobra współpraca popłaca ''. Jednakże najważniejszymi osobami podczas finału są oczywiście nasi kochani darczyńcy, którzy jak co roku nas nie zawodzą i przechodzą nasze najśmielsze oczekiwania. Nasi drodzy darczyńcy, okazane przez Was serce dla naszych rodzin otworzyło im drogę do lepszego jutra. To dzięki Wam w wielu sercach zapłonął na nowo płomień, który przez zdarzenia losowe przygasł. Zachęcamy wszystkie osoby do dołączenia do naszego zespołu. Poszukujemy wolontariuszy. Jeśli na sercu leży Ci dobro drugiego człowieka zgłoś się do nas – mówi Sara Kądziołka wolontariuszka „Szlachetnej Paczki” w rejonie Żarowa.

Szlachetna Paczka jest jednym z największych i najskuteczniejszych projektów społecznych w Polsce. Koncentruje się na łączeniu ludzi – tych potrzebujących z tymi, którzy chcą pomagać. Dzięki temu mądra pomoc – dająca impuls do wyjścia z biedy i zorientowana na konkretne potrzeby danej rodziny – dociera do potrzebujących.

Magdalena Pawlik