Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Pracownia przyrodnicza w SP Mrowiny...

  Oświata Kultura i Sport

Dzieci z nauczycielką
11-12-2019

Pracownia przyrodnicza w SP Mrowiny wyposażona w nowy sprzęt

Pracownia przedmiotów przyrodniczych w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach została wyposażona w pomoce naukowe, które umożliwią realizację podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych, takich jak: biologia, geografia, fizyka i chemia oraz pozwolą młodym ludziom nabywać wiedzę praktyczną i teoretyczną.

Zakup pomocy naukowych był możliwy dzięki przyznanej ministerialnej subwencji z rezerwy oświatowej na wyposażenie pracowni przyrodniczej w kwocie 74.375,00 złotych.

- Budowa narządów ciała, wszelakie procesy chemiczne i fizyczne, układ słoneczny czy pogoda, mapa dla uczniów nie są już żadną zagadką. Zakupione pomoce naukowe są wykorzystywane prawie na każdej lekcji z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Nauka dzięki nim staje się łatwiejsza, a uczniom łatwiej jest zapamiętać często skomplikowane zjawiska czy budowę różnych komórek oraz organizmów. Szkoła zakupiła także 6 robotów Photon, dzięki którym programowanie nie ma już tajemnic, ale przede wszystkim podczas pracy z nimi jest dużo zabawy – mówi Małgorzata Wojtusiak ze Szkoły Podstawowej w Mrowinach.