Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Zabawa mikołajkowa w Imbramowicach

  Oświata Kultura i Sport

Uczestnicy zabawy
16-12-2019

Zabawa mikołajkowa w Imbramowicach

Zabawy integracyjne, wspólne ubieranie choinki, zumbowe tańce, konkursy, teatrzyk cieni, a w finale wizyta Świętego Mikołaja.

Sołtys Imbramowic Agnieszka Ciastoń, radna Joanna Kaczorowska oraz Rada Sołecka zorganizowali dla najmłodszych mieszkańców wsi w sobotę, 7 grudnia mikołajkową zabawę. Imprezę dla najmłodszych prowadziły Panie Mikołajki - Joanna Walkiewicz, Malwina Walkiewicz-Łagosz oraz Klaudia Tokarz.

- Zabawa była naprawdę udana. Dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania o Św. Mikołaju, ubierały choinkę, przyozdabiając ją łańcuchami i bombkami. Nie zabrakło także tańców, oczywiście w świątecznej atmosferze. Były konkursy: jedzenie pierniczków zawieszonych na nitce, zgadywanki i kalambury zimowe, taniec z czapką mikołajkową, zabawy w kole polegające na naśladowaniu ruchów prowadzącego oraz zabawy z chustą animacyjną i kulkami. Sporą uwagę dzieci skupił teatrzyk cieni, w którym Panie Mikołajki pokazywały odpowiedzi udzielane przez maluchów do jednego z konkursów. Za udział w nich dzieci otrzymały wspaniałe nagrody. Podczas zabawy można było również posilić się słodkim i owocowym poczęstunkiem. Jednak największą atrakcją całej imprezy było przybycie Mikołaja, dzieci przywitały naszego Gościa z wielkimi emocjami i okrzykami. Mikołaj przygotował paczkę dla każdego dziecka. Przy odbieraniu prezentów zrobione zostały mini sesje z Mikołajem w specjalnie przygotowanym do tego miejscu, w świątecznej atmosferze, tuż przy choince – opowiadają organizatorzy zabawy w Imbramowicach.

Oprac. Magdalena Pawlik

PODZIĘKOWANIA:

Sołtys, Rada Sołecka oraz Radna składają serdeczne podziękowania wszystkim za pomoc w przygotowaniach i organizacji zabawy. Wymagało to dużego nakładu pracy, ale było naprawdę warto. W szczególności dziękujemy Paniom za robienie zdjęć, które będą dla nas wspaniałą pamiątką. Ogromne podziękowania należą się również Paniom Mikołajkom, które przygotowały tyle atrakcji i prowadziły dla nas całą zabawę. Brawo! Sprawiłyście, że ta impreza była naprawdę magiczna i niezwykła. Mikołaju, dziękujemy, że o nas pamiętałeś!