Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Wigilia u przedszkolaków

  Oświata Kultura i Sport

Poprzebierane dzici
20-12-2019

Wigilia u przedszkolaków

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku, czas składania życzeń, śpiewania kolęd i wręczania bliskim świątecznych podarunków.

Przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie w czwartek, 19 grudnia zaprosiły gości na tradycyjne spotkanie opłatkowe. Były jasełka w wykonaniu dzieci, modlitwa, wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem i życzenia.

– Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. Aktorzy – Aniołki, Królowie, Pasterze, Józef, Maryja, przygotowane dekoracje, wspólny śpiew najpiękniejszych polskich kolęd wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój – mówiła Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Spotkanie rozpoczęło się od jasełek w wykonaniu przedszkolaków, później przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i życzenia. Modlitwę poprowadził ksiądz Paweł Schanne z parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. Wszystkim dzieciom życzenia składali burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, Elżbieta Wierzyk dyrektor żarowskiej placówki oraz Krystyna Domańska ze Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Żarowie.

– Wszystkim dzieciom i ich najbliższym życzymy rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Aby były wypełnione radością i miłością. Nowego Roku 2020 spełniającego wszelkie marzenia, niosącego optymizm, wiarę, szczęście i zdrowie – życzyli zaproszeni goście.

Magdalena Pawlik